علیرضا رضایی‌قهرودی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درخصوص وضعیت بازار مواد شوینده و افزایش قیمت در برخی اقلام اظهار کرد: طی یک تا دو ماه گذشته قیمت مواد شوینده حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد گران شد. باید بپذیریم که وقتی نرخ ارز گران شود، مواد شوینده‌ای که ماده اولیه آنها وارداتی است، با افزایش قیمت روبه‌رو شود. وی با اشاره به اینکه اگر کسی بگوید ارز تاثیری بر قیمت‌ها ندارد، اشتباه می‌کند، در پاسخ به این سوال که «آیا شما شنیده‌اید که قرار است در یک ماه آینده قیمت مواد شوینده حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد گران شود؟»، گفت: بنده این را نشنیده‌ام ولی اگر قرار باشد افزایش قیمتی رخ دهد باید سازمان حمایت و سپس ستاد تنظیم بازار آن را تایید کند. رئیس اتحادیه عمده‌فروشان مواد شوینده و پاک‌کننده درخصوص این موضوع که در سال چند بار باید افزایش قیمت داده شود، خاطرنشان کرد: ممکن است برخی از تولیدکنندگان در فروردین‌ماه که مجوز افزایش قیمت داده شد، اقدام به این کار نکرده باشند و در زمان حاضر تصمیم به این کار گرفته‌اند.

رضایی‌قهرودی با ابراز اینکه طبیعی است اگر دلار گران شود، این اقلام نیز نرخ آنها تغییر کند، تصریح کرد: اگر افزایشی صورت گرفته است قطعا مجوز گرفته‌اند. دولت خود قیمت خودرو را نتوانست کنترل کند و چند بار قیمت آن افزایش یافته است؛ اعلام کردند که خودروهایی که در پارکینگ است، احتکار بوده است و برخورد می‌شود، اما باز چند بار نرخ‌ها تغییر کرد.

وی در پایان افزود: در افزایش قیمت خودرو رقم زیادی جابه‌جا می‌شود، حال که نوبت به تولیدکنندگان کوچک شوینده می‌رسد، دم از گرانی می‌زنند، مشکل اصلی جای دیگری است که متاسفانه رها شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند