مهدی بخشنده روز شنبه در جلسه برخط(آنلاین) با رئیس اتاق بازرگانی سلیمانیه عراق، افزود: اتاق بازرگانی قزوین، تلاش خود را جهت توسعه روابط بین‌الملل تجار و بازرگانان، گسترش امور بازرگانی و انتقال تکنولوژی انجام داده و قدرتمندتر از گذشته به‌صورت مشارکتی عمل خواهد کرد.

رئیس پارلمان بخش‌خصوصی استان قزوین خاطرنشان کرد: یقینا با گسترش مناسبات تجاری، نتایج مشارکت اقتصادی با خرسندی دوطرف همراه خواهد بود و نقش مناسبی در شکوفایی و رونق اقتصادی قزوین و اقلیم ایفا خواهد کرد.

در ادامه رئیس اتاق بازرگانی سلیمانیه اظهار کرد: میان اتاق بازرگانی سلیمانیه و قزوین قبلا تفاهم‌نامه‌ای جهت انجام امور بازرگانی، صنعتی، تجهیزات و ارتباطات منعقد شده است.

سیروان محمد افزود: جهت پیگیری هدفمند امور مشترک اقداماتی انجام دادیم تا بازرگانان اقلیم بتوانند با کارخانه‌های قزوین ارتباط برقرار کنند و امور را به‌صورت مشترک انجام دهند.

وی افزود: امروز بازرگانان اقلیم کردستان و کشور عراق برای کیفیت کالاهای وارداتی اهمیت زیادی قائل هستند و بازرگانانی که در سطح استان قزوین با اقلیم قصد انجام صادرات و تامین نیاز کالاهای ما را دارند باید کیفیت بالا را جهت انجام صادرات به سلیمانیه مدنظر قرار دهند. در ادامه درخصوص روش‌های بازرگانی، موقعیت، توانایی‌ها و توانمندی‌های قزوین و نیازمندی‌های اقلیم به‌منظور همکاری و توسعه بیشتر میان قزوین و اقلیم کردستان عراق بحث و گفت‌وگو شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند