حبیب اسدالله‌نژاد افزود: دولت باید زیرساخت‌هایی ایجاد کند تا دهک‌های مورد هدف از جامعه حمایت شوند که با تحقق این مهم ضمن جلوگیری از کاهش مصرف، تولیدکنندگان هم دچار زیان نخواهند شد.

وی اظهار کرد: تولیدکنندگان طی چندماه گذشته به دلیل عدم تامین نهاده‌های دامی با نرخ مصوب دچار چالش شدند و متاسفانه هم‌اکنون قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ برای مرغداران حداقل ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بوده اما نرخ مصوب ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است.نایب رئیس انجمن مرغداران گوشتی ایران ضمن اشاره به اینکه دولت با وجود وعده‌هایی که داده نتوانسته به تعهدات خود در قبال مرغداران عمل کند، ادامه داد: مساله تامین نهاده‌ها با نرخ مصوب، چالش جدی و نگران‌کننده‌ای برای تولیدکنندگان است.

وی با تاکید بر اینکه هر چه زمان بیشتر سپری می‌شود متاسفانه قیمت‌ها بالاتر می‌رود و قیمت تمام شده هم برای مرغدار افزایش می‌یابد، گفت: تخصیص ارز یکی از مهم‌ترین مباحث است.

اسدالله‌نژاد با بیان اینکه دولت قادر به تخصیص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی نیست، افزود: همین مساله سبب شده واردات با چالش روبه‌رو شود.وی با اعلام این مطلب که در صورت تخصیص ارز مدنظر، سایر مشکلات نیز به خودی خود رفع خواهد شد، اظهار کرد: با حذف یکباره ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای واردات، قیمت نهاده‌ها و سایر مولفه‌های تولید با رشد ناگهانی روبه‌رو شده است.

نایب‌رئیس انجمن مرغداران گوشتی ایران با تاکید بر اینکه با افزایش قیمت‌ها میزان مصرف مرغ در کشور کاهش می‌یابد، ادامه داد: در حال حاضر بخشی از نهاده‌ها با نرخ مصوب و بخش دیگر هم از طریق بازار آزاد تامین می‌شود که در نتیجه قیمت تمام شده مرغ ۱۴‌هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۵ هزار تومان است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند