سعید ممبینی افزود: در اجرای ماده۴۵ قانون نظام صنفی، کمیسیون تخصصی اتاق اصناف لزوما با برگزاری انتخابات و مشارکت همه اعضای آن صنف در سراسر کشور تشکیل شده و هیات رئیسه اتاق اصناف ایران برای رعایت حقوق همه اعضای آن صنف و ایجاد شفافیت هرچه بیشتر برای تهیه مقدمات تشکیل رسمی کمیسیون مزبور با برگزاری انتخابات اقدام کرده است.

وی بیان کرد: شرایط کنونی اقتصاد کشور و نقش معاملات املاک در اقتصاد، ضرورت نقش‌آفرینی بیشتر این صنف را می‌طلبد. به بیان دیگر فعالان بخش املاک کشور همواره نقشی مهمی در حفظ تعادل قیمت املاک دارند. طی سال‌های گذشته کمیسیون تخصصی املاک با مشارکت اتحادیه‌های مشاورین املاک کشور و با استفاده از سامانه معاملات املاک اتاق اصناف ایران همواره سعی بر حفظ تعادل بازار مسکن داشته و در طرح‌های دولت نیز همکاری بسزایی کرده است. در این مسیر که همچنان ادامه خواهد داشت تمام تلاش خود را برای ارتقای سامانه املاک و بهبود شرایط قراردادهای مرتبط به کار خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: ضمنا عدم قبول مسوولیت از سوی آقای رسول جهانگیری مبنی بر حضور در کمیسیون مزبور به دلیل رعایت نکات برشمرده فوق از نظر ایشان بوده تا شائبه ایجاد امتیاز ویژه برای نامبرده و سایر اعضای مرتبط بر کاندیداتوری احتمالی در انتخابات آینده منتفی شود. رئیس اتاق اصناف ایران همچنین تصریح کرد: جناب آقای مجتبی صفایی به‌عنوان نماینده هیات رئیسه برای نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های پیش‌بینی‌شده از سوی هیات رئیسه به شرحی که گفته شد تعیین شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند