براساس اعلام روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل، حسین غروی‌رام ضمن اشاره به لزوم شفاف‌سازی در تمام سطوح اقتصادی گفت: طی سال‌های اخیر با پیدایش سامانه‌های متعدد در حوزه بازرگانی و خدمات، نظارت بر این بخش بیش از پیش شده و تخلفات به حداقل رسیده است.

این اتفاق در جریان تامین و عرضه کالا تاثیرات مثبتی را ایجاد کرده است و اتصال این سامانه‌ها به یکدیگر شرایط را روزبه‌روز بهتر نیز خواهد کرد.

وی سامانه‌های مرکز توسعه تجارت الکترونیک، همتا، ۱۲۴ و سامانه جامع گارانتی را شبکه‌ای هوشمند به منظور شفاف‌سازی دانست و افزود: ما در انجمن واردکنندگان موبایل همواره از همکاران خود خواسته‌ایم تا مبتنی بر عملکرد این سامانه‌ها قدم بردارند.

در همین راستا ثبت قیمت تمام‌شده موبایل‌های وارداتی و آماده عرضه در سامانه ۱۲۴ مکررا مورد تاکید ما قرار گرفته است. طبق مصوبه وزارت صمت شرکت‌های واردکننده مکلف به اعلام قیمت‌ها به این سامانه هستند. از این رو واردکنندگان تلفن همراه نیز از این قاعده مستثنی نیستند و باید به‌صورت مداوم قیمت موبایل‌های وارداتی خود را به این سامانه اعلام کنند. به گفته غروی‌رام این سامانه در حمایت از حقوق مصرف‌کننده راه‌اندازی شده است و باید برای حفظ حقوق مصرف‌کنندگان و آگاهی ایشان از قیمت واقعی موبایل‌هایی که خریداری کرده‌اند هیچ کوتاهی صورت نگیرد.

رئیس هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان موبایل گفت: بناست در آینده‌ای نزدیک با درخواست انجمن واردکنندگان موبایل و فراهم کردن زیرساخت‌ها، سازمان حمایت با همکاری سامانه همتا و مرکز توسعه تجارت الکترونیک قیمت موبایل خریداری شده را همزمان با روشن شدن گوشی برای مصرف‌کننده پیامک کند.

به این ترتیب مصرف‌کننده از قیمت واقعی گوشی و اینکه کدام واردکننده آن را وارد کشور کرده است مطلع خواهد شد. از این رو اعلام دقیق قیمت‌ها توسط واردکنندگان همچون گذشته به سامانه ۱۲۴ به شفافیت و تسهیل این فرآیند کمک خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند