سیدمرتضی میری در مصاحبه‌ای رادیویی اظهار کرد: قیمت تمامی محصولات نه فقط لوازم خانگی در سال جاری تغییر کرده است. لوازم خانگی، چون مایحتاجی است که تمامی مردم به آن نیاز دارند مدنظر همه مسوولان از جمله آقای رئیس‌جمهور تا بقیه است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی گفت: سازمان حمایت تصویب کرد تلویزیون نسبت به بهمن پارسال ۲۰ درصد و دیگر لوازم خانگی ۲۵ درصد می‌تواند افزایش قیمت داشته باشد.

وی همچنین در توضیح این مطلب که قیمت یخچال فریزر ایرانی بهمن ماه ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان بوده که امروز به ۲۴ میلیون تومان در بازار رسیده است، افزود: اگر یخچال فریزر بهمن سال گذشته این قیمت بوده الان باید حداقل ۲۵ درصد افزایش قیمت داشته باشد.

میری اظهار کرد: حدود ۴۴ تا ۴۵ شرکت تا به امروز در سامانه اینترنتی ۱۲۴ اعلام قیمت کرده‌اند که نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ قلم کالا می‌شود.

وی ادامه داد: مردم می‌توانند از امروز به سامانه مزبور مراجعه و قیمت لوازم خانگی ساخت داخل و وارداتی را مشاهده و بر مبنای آن خرید کنند. رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی گفت: اگر هر فروشگاهی بخواهد کالای لوازم خانگی را بالاتر از قیمت‌های مندرج در سامانه به مردم عرضه کند مردم می‌توانند شکایت خود را در بخش شکایات سامانه ۱۲۴ ثبت یا به اتحادیه لوازم خانگی و وزارت صمت ببرند. وی افزود: کنترل لوازم خانگی از کارخانه تا خانه باید انجام شود، چون همه باید قبول کنند مقداری در این حوزه کشور با کمبود مواجه است. اگر کمبودی در کار نبود نیازی به سامانه و بگیر و ببند هم نبود.

میری درخصوص اینکه گفته می‌شود علت کمبود برخی از لوازم خانگی در بازار به سبب اینکه برخی از تولید‌کنندگان کالا تولید و در انبار‌ها نگه می‌دارند تا قیمت‌ها افزایش پیدا کند و سپس در بازار عرضه کنند، گفت: این حرف به هیچ وجه مورد قبول نیست، چون انبار‌های کارخانه‌ها زیر ذره بین سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت و وزارت صمت است. رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی افزود: اگر میزان تولید و موجودی کالا با یکدیگر همخوانی نداشته باشد شرکت‌ها تعزیر می‌شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند