استاندار اردبیل گفت: سازمان صنایع و معادن در سال گذشته برای ۱۶۰ واحد صنعتی پروانه بهره‌برداری صادر کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، علی نیکزاد در مجمع صنعتگران استان افزود: این واحدها با حدود ۸۱۶میلیارد ریال سرمایه‌گذاری افزون بر ۲هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی جدید را فراهم کرده است.

وی همچنین از صدور بیش از یک هزار و ۲۰۰ فقره مجوز تاسیس در مدت یاد شده با پیش‌بینی اشتغالزایی برای ۲۸هزار نفر خبر داد و خاطرنشان کرد: اجرای این واحدها ۲۱هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری را در اقصی‌نقاط استان به دنبال خواهد داشت.

نیکزاد با اشاره به اینکه بخش صنعت، سومین محور توسعه استان شناخته شده است، گفت: تاکنون برای ۱۹ طرح تولیدی استان اردبیل ۲۲۳میلیارد دلار تسهیلات از محل حساب ذخیره ارزی تخصیص و از این میزان ۱۹۰میلیون دلار برای ۱۱ طرح گشایش اعتبار شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هم در این نشست با اشاره به ضرورت توسعه هم زمان زیر ساخت‌های مورد نیاز برای بخش صنعت نظیر تامین برق لازم گفت: سال گذشته کل برق مصرفی استان اردبیل یک‌هزار و ۲۰۰میلیون کیلووات ساعت بوده که بخش صنعت ۲۴درصد این میزان را مصرف کرده است. محمد یاوری‌کلور با بیان اینکه مشترکان صنعتی از نظر تعداد، تنها ۶درصد مشترکان استان را تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: در مدت یاد شده این شرکت ۳۶میلیون کیلووات ساعت برق هم به مشترکان بخش کشاورزی استان فروخته است.