شیراز - خبرنگار دنیای اقتصاد: قرارداد همکاری‌های علمی و پژوهشی بین فدراسیون اروپایی کولوپورکتولوژی (مربوط به بیماری‌های روده بزرگ) و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در شیراز امضا شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مراسم امضای این قرارداد گفت: این قرارداد سه‌ساله برای ایجاد فعالیت‌های تحقیقاتی مشترک، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پذیرش همکاران مادر دانشگاه‌های اتریش برای آموزش‌های تکمیلی بسته شد.

محمد هادی ایمانیه افزود: فدراسیون اروپایی کولوپورکتولوژی سال گذشته در برگزاری کنگره ملی کرولوکتال (بیماری‌های روده بزرگ) در شیراز همکاری‌های خوبی داشت که سبب امضای این قرارداد شد.

وی بیان کرد: با گسترش علم پزشکی در رشته‌های تخصصی کرولوکتال و افزایش سرطان‌های روده بزرگ، نیاز به توسعه این علم و تربیت استادان و فوق تخصصان در این رشته افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز سال گذشته موفق شد برای اولین بار در کشور در رشته کرولوکتال دستیار جراحی پذیرش کند.

همچنین رییس فدراسیون اروپایی کولوپورکتولوژی نیز گفت: همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شیراز که از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های پزشکی دنیااست برای ما افتخار بزرگی است.

پروفسور بلا تلکی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز به لحاظ پیشرفت در دوره‌های فوق تخصصی و فلوشیپ در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد و این قرارداد به منزله ایجاد فرصت برای دو گروه به طور متقابل و یکسان است.