استاندار اردبیل گفت: تا پایان تابستان با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، هر ۴ فاز نیروگاه گازی اردبیل به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید. به گزارش خبرگزاری فارس علی نیکزاد در دیدار از نیروگاه گازی اردبیل افزود: با توافقات اولیه قرار است ظرفیت این نیروگاه از یک هزار مگاوات به ۶هزار و ۴۰۰ مگاوات افزایش یابد و مجموعه در ۶ فاز عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح از سال ۸۴ آغاز شده، تصریح کرد: در این مدت فاز اول نیروگاه وارد مدار تولید شده و بقیه فازها نیز با حداقل ۷۵درصد پیشرفت کار در حال انجام است.

نیکزاد با ضروری دانستن توسعه زیر ساخت‌های استان در بخش راه، برق، آب، گاز و مخابرات خاطرنشان کرد: به‌رغم توسعه متوازن استان در دولت نهم، نیاز به توسعه زیرساخت‌ها در استان مشاهده می‌شود که این نیازها نشان از توسعه شتابزده استان دارد.

وی با تاکید بر تکمیل این طرح تا آخر تابستان، از مسوولان راه و ترابری و گاز استان خواست در رفع کاستی‌های جزیی این مجموعه همت کنند. در ادامه مدیر طرح نیروگاه اردبیل نیز به سرعت و کیفیت اجرای این طرح اشاره و تصریح کرد: نیروگاه اردبیل با کیفیت عالی و مورد تایید زیمنس آلمان در حال اجرا است و جلوتر از زمان مقرر، هر چهار فاز آن به مرحله افتتاح خواهد رسید. وی گفت: با راه‌اندازی کامل این نیروگاه، برق تولیدی به بیش از ۶هزار مگاوات خواهد رسید که علاوه بر تامین برق استان و چند استان هم‌جوار، زمینه صادرات به سایر کشورها را نیز فراهم خواهد کرد. حاجی‌زاده بر ضرورت اجرای عملیات گازرسانی به این نیروگاه و نیز جاده دسترسی به محور اصلی اردبیل ـ مشکین‌شهر تاکید کرد.