ابراهیمی با تاکید به امید به گسترش مناسبات با کاهش تحریم‌ها گفت: آذربایجان‌‌‌شرقی توانایی تامین بسیاری از کالاهای وارداتی بنگلادش همچون ماشین‌‌‌آلات، ماشین‌‌‌ابزار و تراکتور را دارد.

نایب‌رئیس اتاق تبریز با اعلام آمادگی این اتاق برای افزایش همکاری‌‌‌های اقتصادی با بنگلادش گفت: امیدواریم زمینه برای اعزام و پذیرش هیات‌‌‌های تجاری به منظور آشنایی بیشتر طرفین فراهم شود.

جولیا معین، رایزن بازرگانی سفارت بنگلادش در تهران نیز در این دیدار ضمن اظهار تاسف از حجم کم مراودات تجاری بین دو کشور و با تاکید بر گسترش مناسبات گفت: بنگلادش دارای سریع‌‌‌ترین رشد اقتصادی در جنوب آسیا بوده و رتبه دهم در رشد اقتصادی در جهان را دارد.

وی با اشاره به برخی ظرفیت‌‌‌های اقتصادی این کشور گفت: بنگلادش دومین صادرکننده بزرگ پوشاک، سومین تولیدکننده انواع سبزیجات، چهارمین تولیدکننده برنج و سومین تولیدکننده آبزیان در جهان است.

معین ادامه داد: کشور ما در تولید نخ کنفی، دارو، چای، کنجد، میوه‌‌‌های استوایی، دوچرخه و دیگر صنایع دارای مزیت بسیار بالایی بوده و ۲۰۰ کارخانه ریسندگی در این کشور وجود دارد که ۲۵ مورد آنها دولتی و بقیه خصوصی هستند. وی افزود: پارچه، صنایع غذایی و نوشیدنی، اقلام الکترونیک، زیورآلات و خشکبار از مواردی هستند که می‌توان به بنگلادش صادر کرد و همچنین سرمایه‌گذاری در زمینه تولید پوشاک و ماشین‌‌‌آلات نساجی در بنگلادش را می‌توان توصیه کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند