علی مدبر با اعلام این خبر گفت: این خانه تاریخی در مجاورت شهرداری منطقه ۸ واقع شده است که در گذشته به دلیل عدم استفاده دچار فرسودگی شده و دیوار بیرونی ساختمان که طی سال گذشته در آستانه ریزش قرار داشت، با تشخیص به‌‌‌موقع کارشناسان منطقه از بروز حوادث احتمالی جلوگیری و با همراهی مالک، مرمت و جداره‌‌‌سازی شد.

وی افزود: با توافق‌‌‌های انجام یافته با مالک این خانه، طی ماه‌‌‌های آینده احیای ساختمان اعیانی به وسعت ۴۰۰ متر آغاز شده و بعد از مرمت و احیای این ساختمان تاریخی، به عنوان کاربری هتل سنتی فعالیت خواهد کرد.

شهردار منطقه ۸ تبریز با اشاره به قدمت تاریخی کوچه مجتهدیلر اظهار کرد: این کوچه در مجاورت بازار تاریخی تبریز واقع شده و در سال‌های قبل بسیاری از مجتهدهای استان از جمله آیت‌‌‌الله قاضی در این کوچه ساکن بوده‌‌‌اند.

وی اضافه کرد: در نظر داریم با مشارکت بخش خصوصی و مالکان، خانه‌‌‌های تاریخی تبریز را مرمت کرده و به عنوان هتل و رستوران سنتی مورد استفاده قرار دهیم و شهرداری منطقه ۸ نیز تلاش می‌کند  با تهیه و تصویب سیاست‌‌‌های تشویقی، تسهیل‌‌‌کننده تبدیل خانه‌‌‌های تاریخی به کاربری‌‌‌های گردشگری باشد.

مدبر با بیان اینکه قصد داریم مردم را با توانمندسازی بافت‌‌‌های فرسوده آشنا کنیم، اعلام کرد: تلاش می‌‌‌کنیم تا مردم را در زمینه خانه‌‌‌ها و آثار قدیمی وارد عرصه کنیم تا با استفاده از تمهیدات و تسهیلات در زمینه احیای خانه‌‌‌های قدیمی توانمند شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند