راستی، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی در جلسه بازآموزی و رفع ابهام سامانه جامع تجارت سازمان‌های صمت استان‌های شمال غرب کشور، با بیان اینکه برای فعالان تجاری کد نقش صادر شده است، گفت: آذربایجان شرقی پیشرو در ارتقای درجه شفافیت فرآیند‌های تجاری بوده و نسبت خروجی به ورودی سامانه ۸۸درصد است. وی با اشاره به ضرورت ثبت نام و ثبت اطلاعات همه اعضای زنجیره تامین اقلام اساسی در سامانه جامع تجارت، اظهار کرد: سیمان، گوشت مرغ، لوازم خانگی، برنج، حبوبات، محصولات فولادی و محصولات پتروشیمی از اقلام اولویت‌­دار برای ثبت­نام در سامانه جامع تجارت هستند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: عدم ثبت اطلاعات اقلام مشمول در سامانه جامع تجارت به منزله عرضه خارج از شبکه بوده و تخلف محسوب می‌شود. راستی با بیان بخشی از اقدامات مجموعه صمت استان درباره کنترل بازار اقلام اساسی به ویژه سیمان، ادامه داد: فرآیند ثبت­نام و ثبت اطلاعات فعالان تجاری براساس برنامه مشخص انجام می‌شود.

وی یادآوری کرد: با توجه به همین فرآیندها، بیش از ۷۰۰ فعال تجاری در حوزه سیمان با ثبت نام در سامانه جامع تجارت کد نقش دریافت کرده و بیش از ۲۱ هزار صورتحساب در این سامانه ثبت شده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند