به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در مراسم کلنگ‌­زنی ساخت این واحدهای مسکونی در شهرستان مانه و سملقان واقع در روستای (اینچه اولیا) زمان تحویل واحدهای مسکونی را تا یک سال آینده اعلام کرد و گفت: برای ساخت هر کدام از این واحدها بیش از ۱۸۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

وی درباره تامین اعتبار ساخت این واحدهای مسکونی اظهار کرد: کمیته امداد خراسان شمالی ۳۵ میلیون تومان به صورت بلاعوض در اختیار مددجویان قرار می‌دهد و همچنین بنیاد مستضعفان نیز برای هر واحد مسکونی ۴۵ میلیون تومان به صورت بلاعوض هزینه می‌کند.

 وی ادامه داد: ۱۰۰ میلیون تومان نیز از طریق تسهیلات قرض­‌الحسنه بنیاد مسکن برای ساخت هر واحد مسکونی هزینه می‌شود.الهی­راد با اشاره به برنامه کلی دولت برای ساخت مسکن در کشور اظهار کرد: از مجموع واحدهای پیش‌­بینی شده دولت، تعداد ۳۶۰ هزار واحد سهم کمیته امداد است که این نهاد در تلاش است سهم قابل توجهی را برای خانوارهای تحت حمایت خود جذب کند. وی ادامه داد: اکنون در طرح نیازسنجی، خانواده‌هایی که بدون مسکن هستند یا خانه‌ آنها نیاز به بازسازی دارد شناسایی شده‌­اند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند