ابوالفتح ابراهیمی، نایب رئیس اتاق تبریز در این جلسه با بیان اینکه باید به ادامه راه تولید و تجارت در کشور امیدوار باشیم، گفت: آنچه اکنون نیاز است وجود اتحاد و وفاق بین بخش‌های مختلف جامعه و همچنین عملیاتی‌سازی طرح‌های مطالعاتی است. به اندازه کافی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی شاهد طرح‌های مطالعاتی بوده‌­ایم و اکنون وقت آن است که این مطالعات به اجرا درآید.

وی مشکلات موجود در بیشتر بخش‌ها و به ویژه بخش کشاورزی را در مرحله مدیریت و اجرا دانست و گفت: بخش کشاورزی به عنوان یک بخش راهبردی برای تمام بخش‌ها مطرح بوده و باید در این بخش شاهد به اجرا درآمدن نتایج تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده باشیم.

ابراهیمی تعامل سازنده بین فعالان بخش خصوصی با یکدیگر و همچنین با بخش‌های دولتی را ضروری دانست و گفت: در شرایط کنونی، باید فعالان بخش خصوصی خود دست به کار شده و تا جایی که در توان دارند، در حل مشکلات به یکدیگر یاری رسانند که این امر در برخی استان‌ها اجرایی شده و نتایج خوبی به همراه داشته است که امیدواریم این روحیه همکاری در آذربایجان شرقی نیز بیش از گذشته تقویت شود. نایب رئیس اتاق تبریز با تاکید بر ضرورت انتخاب استانداری با روحیه و توان یاری بخشی به بخش خصوصی استان و حوزه تولید و تجارت گفت: مسوولان دولتی و فعالان بخش خصوصی باید پا به پای یکدیگر برای حل مشکلات اقتصادی در استان تلاش کنند.

قاسم قویدل، رئیس کمیسیون کشاورزی، صنایع غذایی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی تبریز نیز در این جلسه گفت: این جلسه با موضوع بررسی درخواست رئیس صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان از بانک کشاورزی درباره ایجاد خطوط اعتباری مورد نظر صندوق و بررسی موضوعاتی همچون موانع و چالش­‌های موجود در اجرای طرح‌های کلان و اقتصادی با در نظر گرفتن تمامی جوانب، چالش‌­های پیش رو و راهکارهای تجاری‌سازی اقتصادی کشاورزی از طریق توسعه کشاورزی قراردادی و راهکارهای موجود برای تبدیل کشاورزی از تولید محوری به تجارت محوری برگزار می‌شود. وی با اشاره به موضوع لزوم ایجاد خطوط اعتباری مورد نظر صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان گفت: از بانک کشاورزی استان می‌خواهیم تمامی توان خود را برای محقق کردن این موضوع به کار بگیرند که اتاق بازرگانی نیز برای تحقق این موضوع در کنار شما بوده و در صورت لزوم می‌توانیم این موضوع را با نمایندگان استان نیز در میان گذاشته و از طریق مرکز این موضوع را حل کنیم.عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز با تاکید بر ضرورت حل مشکل نهاده‌های دامی گفت: ذبح دام‌های ماده، دیگر موضوعی است که در آینده می‌تواند مشکل آفرین باشد و باید مورد پیگیری جدی قرار‌گیرد.قویدل همچنین بر لزوم اجرای کشاورزی قراردادی در قالب کشت غالب برای هر منطقه تاکید کرد و گفت: در این حالت موضوع سورتینگ و فروش محصولات کشاورزی شکل جامع‌تر و سهل‌الوصول‌تری به خود می‌گیرد. وی همچنین از تشکیل کارگروهی برای پیگیری و تدوین برنامه مدون برای دستورات جلسه کمیسیون و طرح جمع‌بندی مباحث این کارگروه‌ها در جلسات آینده کمیسیون خبر داد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند