محمدرضا پورمحمدی با اشاره به اینکه  خدا هر چیزی را که برای پیشرفت لازم باشد از آب، خاک، معدن و انسان‌های پرتلاش در آذربایجان به ودیعه نهاده است، افزود: اگر فقط خطوط ذوب و پالایش مس در سونگون راه‌‎اندازی و در کنار آن یک شهرک مس ایجاد شود که ورق‌های مس و کابل تولید کند ثروت‌های کلانی برای استان ایجاد خواهد کرد.

 وی در ادامه با اشاره به تصویب فاینانس هفت طرح بزرگ آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: یکی از اقدامات خوبی که در آخر دولت انجام گرفت، تصویب تامین فاینانس هفت طرح بزرگ استان شامل چهار خطه کردن محور «صوفیان- شبستر- تسوج»، «بستان‌آباد- سراب- نیر»، «مرند- ائواوغلی» و «میانه-سرچم»، تکمیل کمربندی بناب، «ایستگاه خاوران راه‌آهن تبریز- بستان‌آباد» و «آزادراه مرند- تبریز- بازرگان» در مجلس بود که بانک‌ها موظف هستند این طرح‌­ها را تامین مالی کنند و دولت هم سود تسهیلات را با تضمین به بانک‌ها بازگرداند.

پورمحمدی افزود: موقعیت ترانزیتی استان به‌گونه‌ای است که جابه‌جایی کالا و مسافر ثروت بزرگی می‌تواند ایجاد کند، در حالی که در بن‌بست قرار داریم اما در دولت به راه‌آهن و طرح­‌های آزادراهی ما کمک‌های زیادی صورت گرفت که با تکمیل این طرح‌­ها از این موقعیت بن‌بستی خارج خواهیم شد.

وی گفت : طرح­‌های فعال آزادراهی در کشور ۱۱۰۰ کیلومتر است که ۴۵۰ کیلومتر آن مربوط به استان ماست.

پورمحمدی با اشاره به موقعیت استراتژیک آذربایجان‌شرقی گفت: ۲۷۰ کیلومتر مرز مشترک داریم؛ امن‌ترین مرز کشور در طول تاریخ  نیز مرز شمال کشور و آذربایجان دژ مستحکم ایران است.

وی یادآور شد: با همه این اوصاف آذربایجان‌شرقی جزو مهاجرفرست‌ترین استان‎‌های کشور به شمار می‌رود؛ چرا که فعالان بیکار ما منتظر ایجاد شغل نمی‌مانند و هر جا شغل بود به آنجا مهاجرت می‌کنند.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: در بازار کشورهای همسایه تنها ۲درصد نقش داریم در حالی که فقط اگر بخواهیم واردات خود را از طریق ارمنستان انجام دهیم، کالا ۳۰درصد ارزان‌تر به دست ما خواهد رسید.استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه به موضوع کمبود آب اشاره کرد  و گفت:  مهم‌تر از مساله برق،کمبود آب است. برای برون‌رفت از این مشکل سه راه‌حل کوتاه مدت را اجرا می‌کنیم که یکی اصلاح خط انتقال نهند به تبریز است. همان‌طور که می‌دانید ۱۵درصد آب تبریز از طریق سد نهند تامین می‌شود؛ ولی شبکه انتقال فرسوده و ظرفیت انتقال پایین است که در حال اصلاح این خط هستیم.

وی افزود: ۴۵میلیارد تومان هم از محل اعتبارات ستاد بحران برای تنش آبی تامین منابع شد که صرف حفر چند حلقه چاه جدید، اصلاح ۱۰۰ کیلومتر از لوله‌های بتنی فرسوده خط انتقال زرینه‌رود به تبریز همچنین تقویت ایستگاه‌های پمپاژ این خط خواهد شد و با تکمیل این طرح‌­­ها بخش عمده‌ای از کمبود آبی تبریز قابل جبران است.

پورمحمدی ادامه داد: البته اصلی‌ترین  طرح در این مورد، انتقال آب ارس به تبریز است که حدود ۳۵ کیلومتر آن اجرا شده ولی از هرزندات تا تبریز که ۱۰۵ کیلومتر است از سال ۹۲ تاکنون معطل مانده؛ چرا که کنسرسیوم برنده مناقصه متعهد بودند منابع مالی را تامین کنند، ولی نتوانستند و خط اعتباری ایران و چین هم به مشکل برخورد.

وی تصریح کرد: سرانجام سال گذشته قرارداد این کنسرسیوم لغو شد و با هماهنگی وزارت نیرو قرار شد، قرارداد اجرای طرح با قرارگاه خاتم‌الانبیا بسته شود. این طرح از دو بعد تامین آب و نقش پدافندی آن برای استان بسیار مهم است؛ چرا که در صورت بروز مشکل در هر یک از خطوط انتقال زرینه‌رود و ارس می‌توانند جایگزین هم شوند.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: معضل دیگر آبی تبریز شبکه آب خود تبریز است. این شبکه موقعیت جغرافیایی پیچیده‌ای داشته و وقتی قطعی آب پیش می‌آید، در ابتدا آب ارتفاعات قطع می‌شود و هنگام وصل آخر از همه آب به این مناطق مرتفع می‌رسد! این مساله را هم پیگیری می‌کنیم که رفع شود. در اینجا هم باید به اصلاح الگوی مصرف توجه داشته باشیم.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند