به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری، علی‌اصغر مونسان با اشاره به اینکه دستگاه‌های مرتبط، نمایندگان مجلس و شهرداری باید با ایجاد هماهنگی به این رویداد مهم بپردازند، افزود: فرصتی که در عرصه بین‌المللی به‌وجود آمده باید با جدیت پیگیری شود و از این فرصت بتوانیم به خوبی بهره‌برداری کنیم. وی با بیان اینکه مردم این خطه باید در جریان این رخداد بین‌المللی قرار گیرند و در این زمینه همکاری کنند، گفت: اگرچه شهر در اختیار شهردار است اما تکلیف دستگاه‌های دیگر نیز مشخص شود تا با همکاری و انسجام، اتفاق خوبی را رقم بزنیم.

این مسوول خاطرنشان کرد: در آینده دیداری با مسوولان استانی در تهران خواهیم داشت تا علاوه بر امکانات استانی، بودجه ملی به این رویداد اختصاص دهیم، ما با آنچه در توان داریم در کنار مردم مازندران هستیم تا رویداد ۲۰۲۲ به خوبی برگزار شود. جواد طالبی، سرپرست شهرداری ساری نیز در این مراسم اظهار کرد: شهر ساری را به عنوان شهر خلاق معرفی کردیم تا با کمک خلاقیت شهروندان، توسعه پایدار شهر با محوریت شهر گردشگری را پایه‌گذاری کنیم. وی ادامه داد: امیدواریم با توجه به رویداد سال ۲۰۲۲ با محوریت شهر گردشگری بتوانیم موقعیت‌های گردشگری ساری را معرفی کنیم. سرپرست شهرداری ساری با بیان اینکه پارک سکو تپه را به عنوان بزرگ‌ترین پارک جنگلی کوهستانی با مساحت هزار و ۱۶۰هکتار در اختیار داریم، تصریح کرد: پارک صفرآباد را در محور شمال شهر ساری به‌منظور استفاده شهروندان و گردشگران در دست احداث داریم و زمینه‌های برگزاری رویداد ۲۰۲۲ فراهم است.

طالبی ادامه داد: نیازمندیم در اجرای رخداد ۲۰۲۲ که ساری به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو انتخاب شده از کمک‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بهره‌مند شویم. وی در ادامه با اشاره به تاسیس شهرداری بافت تاریخی و کهن شهر ساری خاطرنشان کرد: این طرح از سال ۹۵ جزو طرح جامع شهرداری ساری است که تاکنون بر زمین مانده است، شهر ساری از بافت تاریخی قابل‌توجهی برخوردار است و تاسیس این شهرداری می‌تواند در حفظ، نگهداری و احیای این بافت موثر باشد.

نماینده ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: شهرداری ساری با هر آنچه در توان دارد در زمینه رویداد ۲۰۲۲ که در آن ساری به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو انتخاب شده است، تلاش می‌کند تا این رویداد در خور شأن جمهوری اسلامی برگزار شود. علی بابایی‌کارنامی با اشاره به اینکه اجرای کامل این رویداد نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها دارد، افزود: در این زمینه نیاز است وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هم به رویداد ۲۰۲۲ بودجه ملی اختصاص دهد.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند