محمدرضا پورمحمدی در جلسه بررسی عملکرد نظام بانکی استان گفت: آزادراه تبریز- بازرگان، تبریز- شبستر و راه‌آهن خاوران به تبریز از این طرح‌ها است.

وی با بیان اینکه انجام امور بانکی در استان رو به بهبود است، گفت: در شرایط تحریم و به تبع آن به‌وجود آمدن مشکلات اقتصادی، کارآفرینان، تولیدکنندگان و بانک‌ها تحت تاثیر قرار گرفتند. پورمحمدی با بیان اینکه تمام واحدهای تولیدی به خاطر شرایط تحریم نیاز به نقدینگی بیشتری دارند، گفت: از طرف دیگر واحدهای تولیدی به‌دلیل مشکلات اقتصادی که به‌خاطر تحریم‌ها به وجود آمده بدهی خود را نمی‌توانند پرداخت کنند؛ با این وجود تعامل خوبی بین بانک‌ها و تولیدکنندگان استان وجود دارد. وی با بیان اینکه در شرایط کرونایی، بانک‌ها عملکرد بسیار خوبی داشتند، افزود: کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا توسط بانک‌ها به‌خوبی حمایت شدند، ولی انتظار بیشتری از بانک‌های استان در جهت حمایت از واحدهای تولیدی داریم.

وی با اشاره به اینکه مردم بیشترین اعتماد را به بانک‌ها دارند، افزود: بیشتر دارایی مردم در نزد بانک‌ها است که حفظ این اعتماد و سرمایه اجتماعی بسیار مهم است. پورمحمدی همچنین بر تمرکز حساب‌های شرکت‌ها و موسسات تولیدی و صنایع و معادن در داخل استان تاکید کرد و گفت: باید مشوق‌هایی از سوی بانک‌ها برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شود تا منابع آنها به استان هدایت شود. دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان هم در این جلسه گزارشی از عملکرد بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی استان در سال ۱۳۹۹ ارائه کرد و گفت: نسبت مصارف به منابع بانک‌های استان ۶۲ درصد است و آذربایجان شرقی از این نظر رتبه هفتم کشور را در اختیار دارد. عادل غلامی افزود: در سال گذشته، منابع بانک‌های استان ۵۱ درصد، تسهیلات پرداختی ۴۹ درصد و مطالبات آنها ۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند