سیدصلاح قریشی اظهار کرد: ۱۷ هزار و ۸۲۹ کارگاه فعال در استان وجود دارد و ضریب نفوذ بیمه‌ای استان ۵/ ۴ درصد است. وی با بیان اینکه ۲۱۰ هزار بیمه‌شده در استان کردستان داریم، گفت: مبلغ ۱۱ هزار میلیارد و ۲۱۶ میلیون ریال بابت خدمات کوتاه‌مدت و بلندمدت و بیمه بیکاری از اول امسال به جامعه هدف ارائه شده است.  وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی و به‌منظور پیشگیری از شیوع این بیماری سعی شده خدمات به سمت غیرحضوری برود و به همین منظور ۳۰ نوع خدمات به‌صورت الکترونیک به مردم ارائه شد و بیش از ۷۰ میلیون بار مراجعات به شعبه‌های این سازمان را کاهش داد. وی با بیان اینکه تمام تلاش ما ارائه خدمات به‌صورت غیرحضوری به جامعه هدف است، اظهار کرد: تاکید مدیریت سازمان بر ارائه خدمات به‌صورت غیرحضوری است و به همین منظور سامانه‌های مختلفی راه‌اندازی شده است. وی در ادامه به اقدامات حوزه ستادی اداره‌کل تامین‌اجتماعی در استان اشاره کرد و گفت: تعیین راهنمایان طرح ۳۰۷۰ در سطح شعب استان، آموزش راهنمایان و مسوولان واحدهای اجرایی طرح ۳۰۷۰ در سطح شعب استان توسط رابط آموزش، تهیه تراکت‌های تبلیغاتی حاوی فرآیند نحوه بهره‌برداری از خدمات غیرحضوری ۳۰۷۰، رصد و پایش و اخذ مسائل و مشکلات از اقدامات انجام گرفته است.

مدیرکل تامین‌اجتماعی کردستان اضافه کرد: ۲۴ خدمت تاکنون در بستر فضای مجازی رونمایی شده و سه خدمت نیز تا پایان سال رونمایی خواهد شد و بیمه‌شدگان می‌توانند از این خدمات استفاده کنند. وی با اشاره به اینکه از این پس دفترچه درمانی برای هیچ بیمه‌شده‌ای صادر نخواهد شد، گفت: بیمه‌شده ما در مراجعه به مراکز درمانی از طریق کدملی خدمات می‌گیرد. مدیرکل تامین‌اجتماعی کردستان گفت: مراجعه به پزشک و مراکز درمانی و احراز هویت بیمه‌شدگان از طریق ارائه کارت ملی، شناسنامه یا جلد دفترچه بیمه امکان‌پذیر است. وی تصریح کرد: هر پزشک که نسخه الکترونیک را صادر می‌کند برخط هزینه بیمه‌شده به حسابش واریز خواهد شد.

قریشی افزود: این راهکارها به‌منظور ارائه خدمات هرچه بهتر به جامعه بیمه‌شده و فعالان در حوزه درمان است. وی خاطرنشان کرد: به‌منظور استفاده از این امکان لازم است بیمه‌شدگان، بازنشستگان و کارفرمایانی که تاکنون در سامانه خدمات غیرحضوری تامین‌اجتماعی ثبت‌نام نکرده‌اند، از طریق نشانی eservices.tamin.ir یا لینک مستقیم از سایت رسمی سازمان تامین‌اجتماعی به نشانی tamin.ir نسبت به ثبت‌نام و ثبت شماره حساب بانکی اقدام کنند.  به گفته مدیرکل تامین‌اجتماعی کردستان، در طرح ۳۰۷۰ دو خدمت پرداخت کمک هزینه ازدواج و استعلام تحت تکفل بودن یا نبودن فرزندان اناث بیمه‌شدگان غیرحضوری شده است. وی افزود: بر این اساس از این پس بیمه‌شدگانی که ازدواج می‌کنند برای اخذ کمک هزینه ازدواج نیاز به مراجعه و حتی نیاز به درخواست ندارند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند