سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان با تاکید بر اینکه کمبود شکر خانوار نداریم، تصریح کرد: اتحادیه‌ها و صنوف اگر در تامین روغن و شکر کمبود دارند، با اعلام موارد، می‌توانیم کمبودها را مرتفع کنیم. وی درباره افزایش دوباره قیمت مرغ نیز اظهار کرد: از تولید تا کشتار مرغ در اختیار جهادکشاورزی است و سازمان صمت تنها در حوزه توزیع و خرده‌فروشی نظارت دارد.

نادری با اشاره به‌دلایل گرانی مرغ گفت: گرانی مرغ به‌دلایل کشوری برمی‌گردد، اما در کارگروه تنظیم بازار استان برای بازار مرغ تدابیری اندیشیده شده که تمام تولید مرغ در سامانه رهتاب ثبت شود و از این طریق بتوانیم بازار را مدیریت و خروجی این محصول را از استان کنترل کنیم. وی با بیان اینکه با ورود روزانه ۱۰۰۰ تن مرغ زنده، شاهد افت قیمت این محصول هستیم و امیدواریم مرغ به قیمت مصوب خود بازگردد، گفت: اکنون قیمت مرغ در بازار حدود ۲۷ هزار تومان است، اما با برنامه روز گذشته جهادکشاورزی در کارگروه تنظیم بازار مرغ، طی دو هفته آینده باید قیمت مرغ به ۲۱ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش یابد و بیش از این قیمت، مورد پذیرش ما نیست.نادری با تاکید بر اینکه در تولید مرغ مشکلی نداریم، تصریح کرد: متاسفانه دود زیاده‌خواهی برخی فعالان تولید برای به‌دست آوردن سود بالاتر، به چشم مصرف‌کننده می‌رود. وی تصریح کرد: با توجه به اینکه قیمت مرغ در سایر استان‌ها بالا است، اگر با فشار و دستور قیمت مرغ را در اصفهان پایین نگه نداریم، این سیاست موجب خروج مرغ از استان می‌شود، اما امیدواریم با ورود شرکت پشتیبانی امور دام بتوانیم قیمت مرغ را کاهش دهیم. سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان همچنین درباره وضعیت بازار میوه گفت: درک می‌کنیم که قیمت میوه امسال نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و این مساله مصرف میوه در سبد خانوار را تحت‌الشعاع قرار داده است. وی تاکید کرد: متاسفانه مصرف میوه خانوارها تحت‌تاثیر قیمت‌ها قرار گرفته است، اما با ذخیره مناسب برای میوه شب عید در تلاشیم قیمت‌ها را در روزهای پایانی سال کاهش داده و کنترل کنیم و بتوانیم بخشی از جامعه هدف را پوشش دهیم. نادری گفت: بیش از ۲۵۰۰ تن پرتقال و سیب برای شب عید ذخیره شده است، همچنین بخش‌خصوصی نیز مقدار زیادی میوه برای شب عید ذخیره کرده است. سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان همچنین درباره اینکه برخی به دنبال افزایش قیمت موز، عنوان می‌کنند که مصرف این میوه را از سبد خانوار حذف کنیم تاکید کرد: نمی‌توانیم برای مردم تصمیم بگیریم که کالایی همچون موز را از سبد مصرف خود حذف کنند. وی درباره قیمت بالای موز و رسیدن آن به بیش از ۶۰ هزار تومان در بازار اصفهان گفت: موز یک کالای وارداتی است و امسال به‌دلیل برخی تصمیمات در سطح کلان، موز وارد کشور نشد و اکنون با کمبود و کسری واردات موز مواجه هستیم. نادری توضیح داد: به نسبت افزایش قیمت دلار، قیمت موز نیز افزایش داشته و این موجب سودجویی دلالان شده است.

وی گفت: دولت با استفاده از ارز صادراتی به‌دنبال واردات موز است و اگر این محموله وارد کشور شود، قیمت این محصول نیز کاهش خواهد یافت.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند