محمدرضا قربانی گفت: امسال‌یک میلیون و ۲۲۵هزار تن بارگیری در راه‌آهن منطقه آذربایجان انجام شد که نسبت به پارسال‌۲۲درصد جهش نشان می‌دهد؛ از این میزان ۱۸۳ هزار تن کالای وارداتی بود که نسبت به سال‌گذشته ۱۷۰ درصد رشد دارد، ضمن اینکه بخش عمده واردات از سمت ترکیه و مرز رازی انجام شده است.

وی افزود: صادرات کالایی توسط راه‌آهن منطقه آذربایجان در سال‌جاری ۷۶ هزار تن بود که در مقایسه با پارسال ‌۳۹ درصد افزایش دارد؛ میزان بار ترانزیت شده توسط این منطقه راه‌آهن در سال‌جاری نیز ۱۷۰هزار تن بود که نسبت به سال‌قبل ۶۹ هزار تن افزایش نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: در بخش مسافری به‌دلیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی شرایط کرونایی، تعدادی از قطارهای خط‌آهن آذربایجان حذف شده و قطارها در مسیرهای فعال تهران و مشهد نیز با یک دوم ظرفیت فعالیت می‌کنند و به‌دنبال افزایش مسافر نیستیم.

مدیرکل راه‌آهن منطقه آذربایجان از بارگیری سنگ‌آهن از جلفا به زرند کرمان، گوگرد از تبریز به بندرعباس، کنسانتره مس از سهلان به بندرعباس و صادرات میلگرد، کود شیمیایی و انواع سنگ، مواد معدنی و پتروشیمی به ترکیه، به‌عنوان فعالیت‌های جدید راه‌آهن منطقه آذربایجان در بخش جذب بار در سال‌جاری نام برد. وی افزود: راه‌آهن آذربایجان سالانه تنها ۲۲ درصد از ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن بار ریل پسند در استان‌های آذربایجان‌شرقی و آذربایجان غربی را حمل می‌کند و بقیه توسط ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای جابه‌جا می‌شود و نیاز به افزایش این مقدار است.

مدیرکل راه‌آهن منطقه آذربایجان گفت: راه‌آهن آذربایجان به‌دلیل حمل‌ونقل ریلی از ایستگاه جلفا، تا اوایل دهه ۱۳۷۰ شمسی، جایگاه بی‌بدیلی در راه‌آهن کشور داشت؛ در آن زمان به‌دلیل اینکه راه‌آهن بندرعباس هنوز افتتاح نشده بود و از طریق جلفا به بازار کشورهای مشترک‌المنافع دسترسی داشتیم، ایستگاه جلفا در بخش حمل‌ونقل ریلی بین‌المللی، جایگاه ممتازی داشت.

قربانی گفت: به‌دلیل فروپاشی شوروی سابق و وقوع جنگ قره‌باغ در آن زمان، ایستگاه جلفا اهمیت خود را از دست داد و اکنون سال‌ها است که استفاده شایسته‌ای از آن نمی‌شود.

وی افزود: با توجه به تحولات اخیر ناشی از آزادسازی مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان از دست ارمنستان، امیدواریم حمل‌ونقل بین‌المللی از ایستگاه جلفا از سر گرفته شود.

وی اظهار کرد: در حال ارزیابی امکانات راه‌آهن آذربایجان در ایستگاه جلفا هستیم و بازدیدهایی نیز برای این منظور انجام شده است؛ به‌دنبال آغاز تدریجی حمل‌ونقل بین‌المللی از راه‌آهن جلفا هستیم و جمهوری آذربایجان نیز برای همکاری با ما اعلام آمادگی کرده است.

قربانی گفت: مدیرعامل راه‌آهن کشور نیز به ما دستور اکید داده است که اقدامات اولیه را برای احیای راه‌آهن جلفا آغاز کنیم تا اگر باری باشد، برای صادرات یا واردات آن مشکلی نداشته باشیم؛ البته ایستگاه راه‌آهن جلفا انبارهای بزرگی دارد و در توسعه این ایستگاه با هیچ مشکلی مواجه نیستیم.

وی اظهار امیدواری کرد: با ورود بار از سمت جمهوری آذربایجان، فعالیت ایستگاه راه‌آهن جلفا رونق پیدا کند و این ایستگاه قدیمی به روزهای اوج خود باز گردد.

مدیرکل راه‌آهن منطقه آذربایجان گفت: تنها راه اتصال مرزهای ما به راه‌آهن ترکیه و اروپا، ایستگاه رازی شهرستان خوی است که از سال‌های قبل دارای فعالیت خوبی بوده، اما زیرساخت‌های مناسبی ندارد؛ ما با پروتکلی که با اداره پنجم راه‌آهن مالاتیا داشته‌ایم، به‌دنبال این هستیم که میزان حمل‌ونقل بار از ایستگاه رازی به ترکیه و بالعکس را تا یک میلیون تن در سال‌ افزایش دهیم.

قربانی افزود: بر این اساس هم ما و هم ترکیه به‌دنبال توسعه ایستگاه رازی هستیم؛ اگر ما ایستگاه رازی را توسعه دهیم، صادرات بار ریلی به ترکیه و واردات از آن، افزایش چشمگیری پیدا می‌کند و ناگزیر از آن هستیم.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند