قامتی، فرماندار ویژه شهرستان در این باره گفت: حضور این مجتمع به‌عنوان بزرگ‌ترین قطب صنعتی استان در ستاد «معین اقتصادی نیشابور، فیروزه و زبرخان» کمکی بزرگ به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی پایدار در منطقه است، همان گونه که در برنامه مقابله با پیامدهای شیوع کرونا، این شرکت حضوری «به موقع»، «موثر» و کمک‌های ارزنده‌ای به کادر درمان و مدیریت شهرستان داشت.

مدیر روابط عمومی فولاد خراسان نیز با بیان اینکه بزرگ‌ترین قطب تولید فولاد شرق کشور، امروز نه تنها «معین اقتصادی» منطقه است، بلکه می‌کوشد به‌عنوان معین فرهنگی و معنوی شهرستان‌های بزرگ نیشابور، فیروزه و زبرخان به ایفای نقش بپردازد، افزود: با تدابیر مدیرعامل شرکت، فولاد خراسان طی یک سال گذشته با تمام توان در کنار کادر درمان و مدافعان سلامت ایستاده و میلیاردها ریال کمک به معیشت خانوارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا کرده است. اهدای تجهیزات پزشکی و بهداشتی و تامین پایدار اکسیژن مورد نیاز بیمارستان نیشابور، که اکنون هم در حال اجراست و حتی کمک به رفع مشکلات دانش‌آموزان شامل اهدای ده‌ها دستگاه «تبلت» به دانش‌آموزان نیازمند برای استفاده از آموزش مجازی، بخشی از وظایفی است که فولاد خراسان به‌عنوان یک شهروند حقوقی در ایفای وظیفه شهروندی خود انجام داده است.

شهرام بقراط افزود: تحویل ۳۰ دستگاه دار قالیبافی به بخشداری مرکزی، نخستین مرحله از تعهد این شرکت برای کمک به طرح تجهیز ۲۰۰ کارگاه خانگی بافندگی در روستاهای شهرستان‌های نیشابور، فیروزه و زبرخان خواهد بود که به منظور ایفای مسوولیت اجتماعی این شرکت در ایجاد اشتغال پایدار در حوزه پیرامونی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در برنامه «معین اقتصادی» با دستور مدیرعامل مجتمع بر تقویت اشتغال پایدار و توانمندسازی اقشار نیازمند تسهیل شرایط اشتغال متمرکز شده‌ایم، افزود: مجتمع فولاد با هماهنگی با نهادهای حاکمیتی تاکنون اقدامات موثری در این زمینه به عمل آورده است.

بقراط افزود: این شرکت علاوه بر تجهیز این کارگاه‌ها، در حال انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با صادرکنندگان فرش دستباف است تا خرید تضمینی و صادرات محصول هنر بانوان بافنده شهرستان را عملی کند.

ساخت این دارهای قالی بر اساس مختصات ارائه شده توسط کارشناسان در کارگاه داخلی سایت فولاد خراسان انجام شده و مجتمع فولاد، نظارت بر تهیه مواد اولیه و نحوه اجرای قرارداد بافندگان با سفارش‌دهندگان محصول را به منظور تحقق مصوبات دبیرخانه «معین اقتصادی» شهرستان برعهده گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند