وی یادآور شد: بنا به پایش انجام شده حدود ۵۶ هزار خانوار در استان کرمانشاه نیازمند استفاده از نفت سفید و گاز مایع هستند و از این تعداد حدود ۵۲ هزار نفر به سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) مراجعه و مشخصات خود و کارت بانکی مورد نظر را ثبت کرده‌اند و مرحله اول توزیع در اختیار آنها قرار گرفته است. وی اضافه کرد: از تعداد ۴ هزار خانوار باقی‌مانده می‌خواهیم هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت اطلاعات خود در این سامانه و دریافت سهمیه خود اقدام کنند.

یاسمی با بیان اینکه هیچ‌گونه کمبودی از نظر گاز مایع موردنیاز خانوارها نداریم، گفت: بیش از دو برابر نیاز استان گاز مایع تامین شده است.

وی ادامه داد: قیمت سراسری و مصوب هر کپسول ۱۱ کیلویی در کشور ۹ هزار و ۷۰۰ تومان است و این قیمت در مرکز استان تا دورترین نقاط مرزی یکسان و برابر است و سهمیه موردنیاز خانوارها توسط ۲۴۰ عامل توزیع سیار در سراسر استان توزیع می‌شود.

یاسمی اضافه کرد: برای تامین نیاز اصناف و مشاغلی در راستای سوخت گاز مایع، مکاتبات لازم با اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت انجام شده و این مشاغل باید از طریق اصناف و اداره‌کل صمت در سامانه ثبت شده و به تایید اداره‌کل صمت برسد تا کپسول آنها به فراخور زمان و مقدار نیاز تامین شود. یاسمی ادامه داد: نیاز پادگان‌ها و نیروهای نظامی نیز از طریق مکاتبات این استان‌ها تامین خواهد شد و برای تامین نیاز این عزیزان نیز مشکل خاصی وجود ندارد. مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: در پویش نصب گاز سی‌ان‌جی روی تاکسی‌ها و وانت‌های عمومی تاکنون ۲ هزار و ۴۰۰ هزار تاکسی و وانت از طریق این طرح به‌صورت رایگان انجام شده و یک‌هزار تاکسی و وانت دیگر نیز در سایت مورد نظر ثبت‌نام کرده و به زودی فرآیند تبدیل آنها انجام خواهد شد. وی یادآور شد: با توجه به اینکه مهلت زیادی تا پایان این طرح وجود ندارد و این فرصت قابل تمدید نیست از رانندگان می‌خواهیم هرچه سریع‌تر به سامانه مورد نظر مراجعه کرده و نسبت به ثبت‌نام برای نصب کپسول سی‌ان‌جی از مراکز معتبر اقدام کنند. یاسمی اضافه کرد: با توجه به استقبال مردم در نصب کپسول از لحاظ تعداد جایگاه سوم را در کشور کسب کرده‌ایم و امیدواریم هر چه سریع‌تر سایر خودروهای مورد نیاز برای این منظور اقدام کنند. یاسمی یادآور شد: یکی از مسائلی که در شرکت پخش فرآورده‌ها همیشه مدنظر قرار داشته است تامین نفت‌گاز ادوات کشاورزی همچون تراکتور، کمباین و پمپ‌های آب چاه‌های مجاز استان است و با توجه به پایش تعداد این ادوات از طریق اداره‌کل جهاد کشاورزی مقدار ۹۵ میلیون لیتر نفت گاز برای این گروه هدف در نظر گرفته شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند