عبدالرضا دادبود با اعلام این خبر گفت: یکی از موضوعات مورد توافق با سرکنسولگری، راه‌اندازی اتاق گرگان در شهرداری گوانگجو و اتاق گوانگجو در شهرداری گرگان بوده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت و ظرفیت پیمان خواهرخواندگی، پیگیری‌های ما به‌گونه‌ای خواهد بود که کل استان و حتی سایر شهرها از این توافق بهره‌مند شوند.

شهردار گرگان اظهار کرد: برای بهره‌مندی از ظرفیت لجستیکی بیشتر مقرر شد ارتباطاتی با بنادر نزدیک به شهر گرگان صورت بگیرد و موضوع ارتقای ظرفیت حمل‌ونقل دریایی نیز علاوه بر خطوط جاده‌ای، ریلی و هوایی مورد بحث قرار گرفت.

دادبود به ایجاد پایگاه داده برای همکاری در زمینه‌های صنعتی، تجاری، کشاورزی و فرهنگی اشاره و اظهار کرد: ایجاد شهرک‌های صنعتی تخصصی گوانگجو در گرگان که توسط شهرداری گوانگجو پیشنهاد داده شده بود جزو اولویت‌هایی است که از سوی شهرداری مورد پیگیری قرار خواهد گرفت. 

وی به برنامه‌های توسعه پایدار اشاره و اظهار کرد: به‌منظور بهره‌مندی از کمک‌های رسمی برای توسعه پایدار مقرر شد طرح‌هایی با محوریت محیط‌زیست، منابع طبیعی و حمل و نقل پایدار تعریف شود تا بتوانیم از ظرفیت‌های گوانگجو و کمک‌هایی در قالب وام‌های بلندمدت که از سوی طرف چینی تامین می‌شود، استفاده کنیم.

وی از پیگیری سازمان جهاد کشاورزی استان درخصوص ایجاد شرکت مشترک برای خشکه‌کاری برنج خبر داد و در ادامه گفت: در این نشست همچنین مباحثی در حوزه‌های صنعت کشاورزی و غذایی، ایجاد فضای اختصاصی برای پارک علم و فناوری در شهر شنزن چین و تبادل غرفه‌های نمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفت.

شهردار گرگان تصریح کرد: در حوزه مدیریت شهری نیز مقرر شد طرح‌هایی در قالب شهر هوشمند با همکاری شهرداری گوانگجو تعریف شود و در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد.

عبدالرضا دادبود در ادامه گفت: برگزاری سمپوزیوم با محوریت موضوعات تاریخی و باستان‌شناسی ایران و چین و سایر حوزه‌های فرهنگی، امکان همکاری در زمینه تولید فیلم با توجه به اعلام آمادگی کارگردانان معتبر ایرانی و ایجاد روابط در رشته‌های ورزشی پرطرفدار استان همچون بسکتبال، والیبال و کبدی در دستور کار این نشست قرار گرفت. دادبود به ایجاد باشگاه دیپلماتیک اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی باشگاه دیپلماتیک با مشارکت بخش‌خصوصی در شهرداری با موضوعات صنایع‌دستی و فرهنگی ملل به‌ویژه گوانگجو و رستوران‌های بین‌المللی مورد بحث قرار گرفت.

وی در پایان گفت: استاندار نیز با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های استانی به‌ویژه در زمینه منطقه آزاد، بازرگانی و ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای گسترش و توسعه هرچه بیشتر روابط گرگان و گوانگجو را خواستار شد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند