محسن نریمان با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر رشد قابل‌توجهی در اجرای استانداردهای جهانی صنعت گردشگری داشته‌ایم، افزود: در یک سال گذشته رویدادهای مهمی در عرصه گردشگری ارس اتفاق افتاده که عضویت ارس در سازمان جهانی گردشگری یکی از این رویدادها است.

وی افزود: گردشگری ارس را در مسیر فراملی قرار داده‌ایم تا علاوه بر افزایش تعاملات ملی و بین‌المللی و ایجاد کسب و کارهای پرسود، ارس را به‌عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری در بخش‌های مختلف این صنعت مطرح کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در برنامه مدون صنعت گردشگری ارس بر لزوم توجه بیشتر به مرمت آثار تاریخی، گردشگری روستایی، توریسم سلامت، ایجاد بسترهای خدماتی استاندارد در ژئوسایت‌های با قابلیت دسترسی آسان همچون گئچی قالاسی و بررسی ایده‌های گردشگری خارجی تاکید شده است.

نریمان اضافه کرد: سالانه بودجه قابل‌توجهی برای ارتقای شاخص‌های استاندارد صنعت گردشگری اختصاص می‌دهیم و با تنظیم قوانین حمایتی و ارائه مشوق‌های سرمایه‌گذاری، شاهد توجه ویژه بخش‌خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه هستیم که یکی از نتایج آن افزایش تعداد و ظرفیت اقامتی هتل‌های ارس از ۱۰۴۴ تخت در سال ۱۳۹۷ به ۲۵۰۰ تخت تاکنون است.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از بحران جهانی ویروس کرونا، ارس را پیشتاز مقابله با این ویروس دانست و گفت: با وجود چالش‌های کرونایی در صنعت گردشگری، منطقه امن گردشگری داشتیم که نتیجه تلاش‌های همکاران مدیریت گردشگری سازمان و ارائه پروتکل‌های بهداشتی به گردشگران است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند