وی با بیان اینکه ۱۸ طرح عمده سررسید شده مشکوک‌الوصول نیز در بانک کشاورزی داریم که مبلغ بدهی آنها ۲ هزار میلیارد ریال است، تاکید کرد: در سیل سال گذشته ۳۶۹ میلیارد ریال اعتبار ابلاغی استان بود که تاکنون ۴/ ۹۶ درصد معادل ۳۵۶ میلیارد ریال به ۴ هزار و ۳۷۶ نفر پرداخت شده است.

 وی در ادامه از پرداخت ۱۵ هزار و ۴۳۴ میلیارد ریال تسهیلات در سال ۹۸ خبر داد و گفت: سال گذشته ۳۹ هزار و ۷۷فقره تسهیلات به مبلغ ۱۵هزار و ۴۳۴ میلیارد ریال پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ افزایش ۳۱ درصدی داشته است. حیدرنژادیان اظهار کرد: در سال گذشته ۲هزا رو ۷۷۵ فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ ۸۵۷ میلیارد ریال در استان همدان پرداخت شده است که جذب ۱۱۷ درصدی دارد. وی با تاکید بر نقش بانک کشاورزی در تولید و اشتغال، تصریح کرد: در بخش اشتغال پایدار روستایی ۳۱۸ فقره تسهیلات غیرحمایتی به مبلغ هزار و ۶۴۴ میلیارد و ۷۶۴ میلیون ریال و ۸۹۵ فقره تسهیلات حمایتی به مبلغ ۳۷۴ میلیارد و ۹۳۳ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی در ادامه از پرداخت تسهیلات به ۶ طرح شاخص بخش کشاورزی خبر داد و یادآور شد: ۵۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۶ واحد تولید فرنچ فرایز، کشتارگاه صنعتی طیور، سردخانه سورت و بسته‌بندی صنعتی، تولید کود شیمیایی و سموم کشاورزی، آرد سینا و تولید تخم‌مرغ پرداخت شده که ۴۲۵ نفر اشتغال‌زایی داشته است.

حیدرنژادیان با اشاره به پرداخت تسهیلات یارانه‌دار به‌منظور توسعه کشت گلخانه‌ای در استان خاطرنشان کرد: در استان همدان پرداخت تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸ که مربوط به تسهیلات یارانه‌دار است به ۶۰ هکتار ‌گلخانه پیگیری شده که ۳۹ فقره به مساحت ۱۸ هکتار پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۴۶۷ میلیاردریال تسهیلات به ۱۸ هکتار گلخانه استان پرداخت شده است، گفت: اکنون ۴۲ هکتار آماده پرداخت در بانک کشاورزی وجود دارد و بانک آماده دریافت طرح‌های جدید است. مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان با اشاره به پرداخت تسهیلات به حوزه مکانیزاسیون کشاورزی، خاطرنشان کرد: در سال گذشته هزار و ۱۷ فقره تسهیلات به مبلغ ۷۳۵ میلیارد و ۷۷۳ میلیون ریال در قالب خرید ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: مطالبات ۴ هزار و ۱۵۷ نفر از کشاورزان که از تسهیلات بند خ ماده ۳۳ مربوط به خسارت‌دیدگان بخش کشاورزی از مهر سال ۹۶ تا شهریور امسال بوده به مبلغ ۷۸۰ میلیارد ریال تمدید شده و ۳۳۷ میلیارد ریال یارانه نیز داده شده است.

حیدرنژادیان افزود: همچنین از محل بند «ل» تبصره ۱۶ که مربوط به بخشودگی تسهیلات زیر یک میلیارد ریال بوده، ۸۴۹ نفر حدود هزار و ۱۳۵ میلیارد ریال به بانک بدهکار بودند که بدهی این افراد بخشوده شده است. وی تصریح کرد: مطالبات ۱۵ هزار و ۱۳۶ نفر که ۴ هزار و ۶۸۸ میلیارد ریال بوده تمدید شده است و به‌طور کلی ۲۰ هزار و ۱۴۲ نفر به مبلغ ۶ هزار و ۹۵۷ میلیارد ریال از این مزیت‌های قانونی استفاده کرده‌اند. وی با تاکید براینکه ۹۰ درصد از تسهیلات بانک کشاورزی در بخش کشاورزی پرداخت شده است، اظهار کرد: ۶۶ درصد از تسهیلات پرداختی، سرمایه‌ای و زیربنایی بوده و ۳۴ درصد در قالب سرمایه درگردش و به‌منظور افزایش توان واحدهای تولیدی بوده است.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان با بیان اینکه انتظار داریم مشتریان بانک به موقع اقساط خود را پرداخت کنند تا توان مالی بانک در پرداخت تسهیلات افزایش یابد، خاطرنشان کرد: ۳۲ هزار نفر به مبلغ ۳ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال به بانک کشاورزی بدهکار هستند که عمده مطالبات بانک نزد واحدهای تولیدی است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند