به گزارش روابط عمومی شرکت ذوب‌آهن، منصور یزدی‌زاده اظهار کرد: با وجود آنکه در سال گذشته با مشکلات بسیاری مواجه بودیم در بخش تولید با ۵ درصد افزایش نسبت به سال ۱۳۹۷ به عدد ۲ میلیون و ۵۲۶ هزار تن تولید چدن رسیدیم که منجر به ثبت رکورد جدیدی در تولید سالانه این شرکت با دو کوره بلند شد و در تاریخ ذوب‌آهن نیز دومین رکورد تولید سالانه محسوب می‌شود. مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان افزود: در بخش فروش نیز به لحاظ درآمد و تناژ رکورد زدیم و همچنین با یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تن صادرات، در این بخش و همچنین به لحاظ درآمدزایی رکورد جدیدی در این شرکت ثبت شد که جزئیات آن پس از افشا در سامانه کدال، قابل‌انتشار خواهد بود. وی در خصوص شرایط کنونی ارزش سهام این شرکت گفت: بزرگ‌ترین مشکل ما این است که میزان سهم شناور ذوب‌آهن اصفهان بسیار بالاست و متاسفانه نوسان‌گیران در این بازار جولان می‌دهند. البته تا آنجا که موفق به اخذ موافقت هیات‌مدیره شدیم، بازارگردانی کردیم و آنچه در توان ما بود انجام دادیم. یزدی‌زاده تصریح کرد: امسال با تدبیر مقام معظم رهبری سال جهش تولید نام گرفته است و این نوید را می‌دهیم که این مجتمع عظیم صنعتی توانایی، ابزار و ظرفیت لازم را برای جهش تولید دارد. محقق شدن این مهم، نیازمند آن است که مطابق منویات مقام معظم رهبری، دولت به اندازه سهم خود از این شرکت حمایت کند و مواد اولیه به ویژه سنگ‌آهن را تامین کند.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان افزود: ذوب‌آهن اصفهان تولید حدود ۱۱ درصد فولاد کشور را بر عهده دارد و اگر دولت تنها ۱۱ درصد سنگ‌آهن کشور را به این شرکت اختصاص دهد، ۱۰ میلیون تن سنگ‌آهن به این شرکت می‌رسد، اما انتظار ما تنها حدود ۷ میلیون تن سنگ‌آهن است که انتظار زیادی نیست و این سنگ‌آهن را رایگان نیز نمی‌خواهیم؛ در واقع اگر مانند کنسانتره، گندله و DRI، برای سنگ‌آهن نیز سهمیه‌بندی انجام شود، جهش تولید در این شرکت محقق می‌شود و ذوب‌آهن به تولید ۳ میلیون و ۵۰ هزار تن می‌رسد. وی یادآور شد: با تامین سنگ‌آهن به میزان یاد شده، به لحاظ کمی به افزایش ۲۰ درصدی در تولید می‌رسیم و به لحاظ کیفی مشابه سال گذشته که انواع ریل تولید شد، امسال نیز محصولات جدیدی تولید می‌کنیم. یزدی‌زاده با اشاره به اینکه محصولات جدید، ارزش افزوده بالایی دارد افزود: تولید این محصولات باعث می‌شود سودآوری شرکت افزایش یابد و زیان انباشته صفر شود که کمک بسیار خوبی به سهامداران می‌کند و عامل اصلی رشد ارزش سهام این شرکت است. مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به اینکه برنامه ذوب‌آهن در سال گذشته، صفر کردن زیان انباشته بود که به دلایلی محقق نشد افزود: برای دستیابی به این هدف و برون‌رفت از شرایط فعلی ابزارهای لازم را داریم تا بتوانیم در سال جاری، هم معیشت کارکنان را بهبود بخشیم و هم سهامداران را خوشحال کنیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا که یک بحران جهانی را ایجاد کرده است، گفت: کشور ما نیز بامشکلات شیوع این بیماری مواجه است و با این حال با تدبیر کل نظام در مقایسه با سایر کشورها شرایط بهتری داریم و البته همه باید برای شکست کرونا تلاش کنیم. یزدی‌زاده افزود: صنایع کشور و از جمله ذوب‌آهن اصفهان تا آنجا که توان دارند با تولید و همچنین رعایت مقررات بهداشتی با این بحران مقابله می‌کنند. مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان اقدامات ذوب‌آهن اصفهان در جهت مدیریت بحران یاد شده را بسیار چشمگیر دانست و گفت: هم در داخل این مجتمع عظیم صنعتی و هم در منطقه اقدامات بسیار خوبی برای مهار این ویروس توسط ذوب‌آهن اصفهان انجام شده است که این کار در کنار حفظ تولید صورت گرفت. وی اقدامات بیمارستان شهید مطهری این شرکت در مقابله با ویروس کرونا را فراتر از مسوولیت‌های اجتماعی دانست و گفت: این مجتمع درمانی به عنوان یک سرمایه چند صد میلیاردی کاملاً در خدمت این پیکار بزرگ بوده و اقدامات و آماده‌سازی خود را زمانی آغاز کرد که بیماری کرونا تنها در چین شیوع یافته بود. همچنین همکاران ما شبانه‌روزی برای مقابله با این بیماری فعالیت کردند تا کمترین آسیب را ببینیم و تاکنون نیز این امر نتایج مثبتی در پی داشته است و به خوبی مدیریت شده است. یزدی‌زاده اظهار امیدواری کرد ذوب‌آهن اصفهان در سال جاری باهمت تلاشگران، حمایت دولت و تدابیر مسوولان خود بتواند جهش تولید را که مورد نظر مقام معظم رهبری است محقق کند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند