تشکیل کمیته سلامت

وی از برگزاری جلسات درون و برون سازمانی برای مقابله با شیوع احتمالی ویروس کرونا در این پالایشگاه خبر داد و گفت: با تشکیل کمیته سلامت نحوه پیشگیری از این بیماری و ترفندهای ایجاد آمادگی‌های لازم برای مقابله با کرونا را بررسی کردیم و پس از برگزاری جلسات مشترک با اداره بهداشت و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جلساتی را با حضور واحدهایHSE، بهداری، آموزش، پشتیبانی و روابط عمومی در راستای صیانت حداکثری از سلامت کارکنان طرح‌ریزی کردیم.

  اطلاع‌رسانی و آموزش

وی اطلاع‌رسانی درباره کرونا را یکی از اساسی‌ترین راه‌ها برای کنترل این بیماری دانست و افزود: چاپ و توزیع بروشورهای آموزشی، تهیه بنرهای هشدار دهنده و نصب در بخش‌های مختلف پالایشگاه، درج توصیه‌های بهداشتی در گروه‌های مجازی مرتبط با حضور شرکت و برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی کوتاه‌مدت آمادگی پرسنل را برای مقابله با شیوع احتمالی کرونا افزایش داد.

  عملیات شناسایی افراد مشکوک

دهداری استفاده از ترموگراف به‌منظور سنجش دمای بدن کارکنان و رانندگان را از درب منازل و هنگام ورود به پالایشگاه عملیات اصلی در شناسایی افراد مشکوک به کرونا اعلام کرد و افزود: از برنامه‌ریزی برای تهیه سنسورهای حرارتی در اقصی‌نقاط پالایشگاه به‌ویژه در در ورودی غافل نشدیم، با این حال از مدیران واحدها نیز گزارش‌گیری میدانی را برای شناسایی بیماران احتمالی ادامه دادیم.

  ضدعفونی سطوح

وی حفظ استمرار عملیات تولید را مرهون توجه به نکات بهداشتی دانست و اظهار کرد: پیش از اعلام سراسری ورود کرونا به کشور تهیه مواد ضدعفونی و ماسک را در دستور کار قرار دادیم و با در اختیار گذاردن محلول‌های ضدعفونی در تمام مکان‌های عمومی شرکت، کارکنان را در پیشگیری از این بیماری احتمالی یاری دادیم.

مدیر HSE شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس اضافه کرد: در این مدت سرویس‌های ایاب‌وذهاب اعم از مینی‌بوس‌ها، اتوبوس‌ها و خودروهای سواری، رستوران، مسجد، بی‌سیم‌ها و ادوات پر کاربرد، سرویس‌های بهداشتی، دستگاه‌های خودپرداز و سایر اماکن به‌صورت مداوم ضدعفونی شدند.

  کارکان بزرگ‌ترین سرمایه پالایشگاه

وی نیروی انسانی هر شرکتی را بزرگ‌ترین سرمایه آن شرکت عنوان کرد و اظهار کرد: با اعطای مرخصی با حقوق به کارکنان دارای بیماری‌های زمینه‌ای همچون دیابت، مشکلات قلبی و عروقی و تنفسی تدابیری اندیشیدیم تا کمترین خطر کارکنان را تهدید کند. دهداری تاکید کرد: لغو همه ماموریت‌های اداری و مرخصی‌های داخلی و خارجی، افزایش دامنه زمانی ثبت ورود و خروج پرسنل برای جلوگیری از ازدحام، لغو همه بازدیدها و جلسات غیرضروری و حذف عملیات ثبت اثر انگشت در دستگاه‌های پایش ورود و خروج و جایگزینی آن با عملیات تشخیص چهره را نیز انجام دادیم.

 مناسب‌سازی مراحل طبخ و محل توزیع غذا

وی در پایان مناسب‌سازی مراحل طبخ و محل توزیع غذا یعنی رستوران مرکزی پالایشگاه را مورد تاکید قرار داد و افزود: نظارت منظم بر کارکنان آشپزخانه، رستوران و آبدارخانه‌ها، جمع‌آوری چاشنی‌های مختلف روی میزهای غذا و هتلی کردن چاشنی‌ها، ایجاد فاصله بیشتر بین صندلی میزهای غذاخوری رستوران، تغییر برنامه غذایی شرکت به‌منظور تقویت سیستم ایمنی بدن کارکنان و مدیریت زمانی حضور و مراجعه افراد واحدهای مختلف به رستوران را نیز به‌منظور مقابله با شیوع کرونا در رستوران پالایشگاه مدنظر قرار دادیم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند