قرارداد ۲۷ میلیون دلاری در تبریز

وی یادآوری کرد: تولید ماهانه این کارخانه در اوایل سال ۹۷ به ۲۰ دستگاه در ماه نمی‌رسید در حالی که پس از تغییرات مالکیتی در این کارخانه این تعداد اکنون به بیش از ۶۰ دستگاه رسیده است. مدیرعامل کارخانه ماشین‌سازی تبریز با بیان اینکه پیش از تغییر و تحول ۳۸۰ نفر در این کارخانه مشغول به کار بودند، گفت: پس از تغییرات در مالکیت ۴۰۰ نیروی جدید نیز در این کارخانه جذب شد به‌طوری که اکنون یک هزار و ۱۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در آن مشغول به کار هستند. شکرانه از احیای واحد ریخته گری این کارخانه خبر داد و افزود: پیش از احیای این واحد روزانه حدود ۵ تا ۱۰ تن محصول ریخته تولید می‌شد، در حالی که اکنون این میزان به ۳۵ تا ۴۰ تن می‌رسد. وی گفت: واحد آهنگری این کارخانه نیز حدود ۲۰ سال تعطیل بود که پس از تغییر و تحولات مدیریتی دوباره احیا شده و به چرخه تولید برگشته و اکنون با فولاد مس سونگون قرارداد تولید گلوله‌های آسیابی بسته شده و تراکتورسازی نیز آمادگی خود را برای عقد قرارداد با کارخانه ماشین‌سازی اعلام کرده است.

مدیرعامل کارخانه ماشین‌سازی تبریز از اعلام آمادگی سایر کارخانه‌های داخلی و خارجی به ویژه ترکیه برای خرید محصولات ریخته این کارخانه خبر داد و گفت: گروه ماشین‌سازی به مردم ایران و استان تعلق داشته و صنعت مادر و حیات زنده آذربایجان شرقی بوده و می‌تواند از تمامی صنایع از جمله فضا، هوا، نفت و دفاع پشتیبانی کند. شکرانه با گلایه از فضاسازی و بی‌مهری‌های برخی افراد نسبت به این کارخانه و تغییر و تحولی که در آن روی داده است، افزود: ماشین‌سازی تبریز پس از تغییر و تحولات مدیریتی و تزریق بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی آورده مالک جدید آن، جان و روح دوباره‌ای گرفته و علاوه بر پرداخت همه معوقات بانکی و بدهی‌های این کارخانه حقوق، پاداش، عیدی و مزایای تمامی شاغلان آن به‌صورت مرتب پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: ماشین‌سازی تبریز به‌عنوان کارخانه نمونه در خاورمیانه در صورت حمایت و دلسوزی افراد تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور و استان در سال رونق تولید، با برخورداری از زیرساخت‌های مهم تولیدی می‌تواند به تولید انبوه برسد و ماشین آلات مورد نیاز کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی داخلی و خارجی را تولید کند. شکرانه، با درخواست مجدد از مسوولان و متولیان امر برای حمایت از این صنعت مادر، ادامه داد: سیاست‌مداران و متولیان امر باید به این کارخانه به‌عنوان پشتوانه صنعتی کشور و منطقه نگاه کنند و با حمایت از آن زمینه رشد صنعت و اقتصاد کشور و استان را فراهم کنند. کارخانه ماشین‌سازی در سال ۱۳۴۶ کلنگ‌زنی و در سال ۱۳۵۲ به بهره‌برداری رسید. این کارخانه در سال‌های اخیر به دلیل واگذاری‌های نادرست با مشکلات متعددی در مسیر فعالیت خود مواجه بوده است.

این مطلب برایم مفید است