وی با بیان اینکه از طریق رونق تولید می‌توانیم به توسعه اقتصادی و رفاه مردم دست یابیم، اظهار کرد: مهم‌ترین نکته این است که رونق تولید را اجرایی کنیم، نه اینکه فقط در حد برپایی چند همایش و سمینار باقی بماند و در پایان سال نیز فراموش شود. کاشفی با بیان اینکه بخش خصوصی در حال جمع‌آوری برنامه‌های راهبردی برای تحقق این شعار در بعد ملی و استانی است، اظهار کرد: پیشنهادهایی در این زمینه به دولتی‌ها می‌دهیم تا به یک سند اجرایی برای رونق تولید تبدیل شود.  عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه تلاش شده موارد مهم و تاثیرگذاری برای تدوین این سند ارائه شود، خاطرنشان کرد: وظیفه هر دستگاه در این سند مشخص خواهد شد و جدول زمانبندی نیز برای اجرای برنامه‌ها تعیین می‌شود تا امکان رصد فعالیت‌ها وجود داشته باشد.

کاشفی یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی که برای اجرایی شدن رونق تولید ضروری است را حوزه بانک‌ها اعلام کرد و افزود: اگر می‌خواهیم رونق تولید رخ دهد، باید سیستم بانکی فعال و پویایی داشته باشیم. وی با بیان اینکه پویایی سیستم بانکی نباید به‌گونه‌ای باشد که بانک‌ها نیز ضرر کنند، یادآور شد: باید بانک‌ها را مشتاق به کمک و حمایت از تولید کنیم تا این تعامل به‌صورت دوسویه برقرار شود، زیرا بانک‌ها نیز با مشکلات متعددی مواجه هستند و در برخی موارد به دلیل کارشناسی نبودن طرح‌ها منابع مالی خود را از دست داده‌اند، از همین رو وارد کردن فشار به آنها موثر نیست. به گفته رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در شرایط کنونی که با افزایش نرخ ارز و تورم بالا مواجهیم، واحدهای تولیدی نیازمند نقدینگی بیشتری هستند و بخشی از این نقدینگی باید از طریق حمایت بانک‌ها تامین شود.

کاشفی موضوع دیگری که باید در رونق تولید مدنظر قرار بگیرد را بهبود فضای کسب‌وکار دانست و اظهار کرد: بهبود فضای کسب و کار باید تمام بخشنامه‌ها و رویه‌های دستگاه‌ها که در هیچ کجا نوشته نشده را نیز در بر بگیرد و همه این روندها به سمت تسهیل‌گری و کوتاه شدن پیش برود. وی بر لزوم ایجاد جنب و جوش و تحرک در فضای کسب و کار تاکید کرد و یادآور شد: اگر چه سهم قوه مجریه بیشتر از سایر بخش‌ها است، اما باید در نظر بگیریم که سایر بخش‌ها از جمله قوه‌قضائیه و قوه‌مقننه نیز در بحث بهبود فضای کسب و کار موثر هستند.  کاشفی اصلاح قوانین مالیاتی خصوصا قانون مالیات ارزش افزوده را نیز برای رونق تولید ضروری دانست و تاکید کرد: قانون مالیات ارزش افزوده به خودی خود بد است و به شیوه بسیار بدتری نیز اجرا می‌شود. وی با بیان اینکه باید در این سال تابو اصلاح قانون مالیات ارزش افزوده را بشکنیم، تاکید کرد: حداقل کاری که می‌توانیم بکنیم این است که بخش‌هایی از این قانون را اصلاح کنیم تا کمتر به ضرر حوزه تولید باشد. عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران معتقد است: اگر این قانون اصلاح شود و شیوه اجرای آن نیز درست باشد، می‌تواند حتی به سود بخش تولید نیز باشد.

کاشفی موضوع دیگری که برای رونق تولید باید مدنظر قرار گیرد، توجه به حوزه صادرات دانست و یادآوری کرد: در کشور با اشباع تولید مواجهیم و به دلیل آنکه قدرت خرید مردم نیز به شدت پایین آمده تنها صنایعی می‌توانند دوام بیاورند که دستی در صادرات دارند. به گفته رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه اگر به دنبال رونق تولید هستیم باید در کنار آن رونق صادرات را نیز مدنظر قرار دهیم و زیرساخت‌های لازم را در این خصوص نیز فراهم کنیم. وی توجه به مواردی مانند قوانین تامین اجتماعی، فعال کردن ستاد تسهیل، فعال کردن واحدهای راکد و بهبود زیرساخت‌های مرزی را نیز از دیگر مواردی دانست که برای تهیه سند رونق تولید باید مد نظر قرار گیرد.