عبدالرضا دادبود اظهار کرد: گرگان طی سال‌های گذشته در حوزه دیپلماسی شهری از سایر شهرهای همتراز خود عقب مانده و در دوره جدید مدیریت شهری سعی شده این خلأ جبران شود. وی ادامه داد: به همین منظور طی ماه‌های گذشته اقداماتی در راستای توسعه روابط با شهرهای کشورهای مختلف پیشرفته آغاز شد و با همکاری وزارت امور خارجه پیگیری برای عقد خواهرخواندگی گرگان و گوانگجو انجام شد.

شهردار گرگان خاطرنشان کرد: پس از موافقت اولیه دو طرف برای پیمان خواهرخواندگی، ما نتوانستیم در نخستین دعوت از سوی طرف چینی وارد مذاکره شویم و در دومین دعوت رسمی که همزمان با برگزاری مجمع جهانی شهرداران بود به گوانگجو سفر کردیم و این موضوع پیگیری شد. دادبود بیان کرد: این مجمع یکی از مجامع بزرگ جهانی است که به پروژه‌های بزرگ و برتر شهرهای جهان جوایزی اهدا می‌شود که از هر کشور یک شهردار برای این مجمع دعوت می‌شود و گرگان به‌عنوان تنها شهر از ایران در این مجمع شرکت کرد.وی اضافه کرد: گرگان به‌عنوان تنها شهر خواهرخوانده از ایران برای گوانگجو است که این اتفاقات خوب باعث می‌شود باب اقدامات و تعاملات فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، اقتصادی و گردشگری باز شود.

شهردار گرگان با اشاره به عقد تفاهم‌نامه یکساله با گوانگجو گفت: در یک سال آینده اگر میزان همکاری‌ها به سطح قابل قبولی برسد امکان عقد تفاهم‌نامه طولانی‌مدت را خواهیم داشت و امیدواریم بتوانیم در طول یک سال آینده همکاری خوبی را شکل دهیم.وی اضافه کرد: برای اجرای بهتر تفاهم‌نامه، دفتر ویژه پیگیری تفاهم‌نامه خواهرخواندگی گرگان و گوانگجو را راه‌اندازی کرده‌ایم و با توجه به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری در گرگان، با توجه به اشتیاق طرف چینی، امیدوارم هرچه زودتر شاهد حضور گردشگران و سرمایه‌گذاران چینی در گرگان باشیم.

شهردار گرگان تاکید کرد: خوشبختانه شهردار چین پس از شنیدن ظرفیت‌های موجود در گرگان، بسیار مشتاق سفر به گرگان است. دادبود خاطرنشان کرد: شهر گوانگجو در حوزه نورپردازی عالی کار کرده و توانسته جذابیت بسیار خوبی را ایجاد کند و در این بخش استفاده از تجربه‌های گوانگجو را در دستور کار قرار دادیم و قرار است به زودی کارگاه آموزشی نورپردازی شهری با حضور متخصصان چینی در گرگان برگزار شود که در این کارگاه از تمام علاقه‌مندان در سطح استان و حتی استان‌های همجوار دعوت خواهد شد.