به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، قاسم عسکری‌نسب با تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: این تعداد خودرو از ۲۰ فروند شناور لندینگ کرافت توسط تیم عملیاتی واحد بندری و دریایی بندرلنگه تخلیه شد که ارائه چنین خدماتی، در سطح بنادر کشور بی‌سابقه بوده است. وی ضمن اشاره به جابه‌جایی ۷۹ هزار و ۲۸۰ دستگاه خودرو طی ۸ ماه گذشته، از رشد ۳۹ درصدی این بخش از فعالیت‌های بندری و کسب جایگاه نخست بندرلنگه در زمینه ترانزیت خودرو در بنادر کشور خبر داد و گفت: به‌صورت میانگین روزانه ۸۰۰دستگاه خودرو از شش فروند شناور در این بندر تخلیه می‌شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه این موفقیت بزرگ را حاصل تلاش واحد دریایی و بندری با مشارکت بخش خصوصی دانست و افزود: کارکنان کوشای این بندر می‌توانند با کارآمدی، تخصص، عملکرد دقیق و اطمینان بخش خود و با برنامه‌ریزی جامع، رکوردهای عملیاتی و انجام کارهای بزرگ در بنادر کشور را در کارنامه کاری خود ثبت کنند. عسکری‌نسب به رکورد قبلی این بندر هم اشاره کرد و یادآور شد: اردیبهشت سال جاری نیز، ۱۰۳۲ دستگاه خودرو از ۱۸فروند طی‌مدت ۱۸ ساعت تخلیه شده بود. به گفته این مقام مسوول، بندرلنگه به دلیل برخورداری از نزدیک‌ترین مرز دریایی به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، به لحاظ حجم ترانزیت خارجی خودرو یکی از بنادر مهم کشور و چهارراهی برای ترانزیت خودرو به کشورهای آسیای میانه محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: اتصال از سه جهت به شبکه جاده‌ای کشور، موقعیت مناسب قرارگیری بندر به لحاظ جغرافیایی، نزدیکی به تنگه هرمز و آب‌های بین‌المللی، وضعیت مناسب توسعه فیزیکی طی سال‌های اخیر در کنار مدیریت اصولی و تاثیرگذار حوزه دریایی و بندری در این خطه باعث شده بندر تجاری لنگه همچنان در عرصه ملی و بین‌المللی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه تصریح کرد: موقعیت مناسب جغرافیایی و توانمندی‌های ناوگان ترابری دریایی، بندرلنگه را به‌ بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر ایرانی حوزه‌ خلیج‌فارس(سیری، لاوان، کیش، هندورابی، تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی) تبدیل کرده و از سوی دیگر، داشتن حداقل فاصله‌ دریایی با بنادر کشور امارات متحده‌عربی از دبی و شارجه، این بندر را به لحاظ کاهش هزینه‌ حمل و کمتر شدن استهلاک شناورها از بنادر مشابه دیگر متمایز کرده است.