علیرضا درویش‌نژاد با اشاره به برگزاری بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان اظهار کرد: امسال  رویکردهای جدیدی را در این رویداد فرهنگی هنری دنبال کردیم و با جدیت در تلاشیم از نظر محتوایی و شکلی تغییرات بسیاری داشته باشد. وی افزود: باید خیلی موشکافانه و علمی به جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک نگاه کرد و اگر به دنبال رشد جشنواره هستیم باید بدانیم که این رویداد یک اعتبار بزرگ برای کشور و استان به شمار می‌آید.مدیرکل ارشاد همدان با تجلیل از مقام باغچه‌بان مبدع تئاتر کودک در ایران گفت: اگر می‌خواهیم تئاتر کودک و نوجوان رشد کند باید دبیرخانه دائمی آن در همدان مستقر شود تا چند روز پس از پایان جشنواره اجرای برنامه‌های علمی،کارگاه‌های مستمر و اجراهای فاخر خود را از سر بگیرد.وی با اعلام اینکه به زودی دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان افتتاح می‌شود، اظهار کرد: سال گذشته ۸ کشور و امسال ۱۳ کشور در جشنواره تئاتر کودک ایران شرکت کرده‌اند که از بین ۱۰۰ کشور متقاضی انتخاب ‌شده‌اند.

درویش‌نژاد با تشریح برنامه‌های بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اظهار کرد: حضور اثرگذار همدان در جشنواره به‌عنوان میزبان این رویداد هنری، توجه به افزایش نشاط و شادی در مردم و بهره‌مند کردن همه محلات و مناطق همدان از مواهب جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و از برنامه‌های مهمی است که در این دوره از جشنواره پیگیری شده است. وی با تأکید بر اینکه ما می‌خواهیم کودکان و مردم همه محلات و مناطق همدان از شادی این رویداد هنری استفاده کنند، اظهار کرد: به‌شدت با تبعیض‌های رنگی و خط‌کشی‌های نامرئی بین کودکان محلات فقیرنشین همدان با کودکان دیگر محلات مخالفیم چراکه همه کودکان باید یکسان دیده شوند. مدیرکل ارشاد همدان با اعلام اینکه معتقدیم حضور کشورهای مختلف به اقتصاد و رونق گردشگری کشور کمک می‌کند، افزود: راه‌اندازی دبیرخانه دائمی تئاتر کودک در همدان سبب می‌شود بتوانیم در دیگر کشورها اجرای نمایش داشته و فرهنگ و هویت ایرانی را به مردم آن کشورها منتقل کنیم. وی اظهار کرد: علاوه بر مباحث ذکرشده در تلاشیم جشنواره فیلم و مستند کوتاه کشورهای اسلامی را در همدان برگزار کنیم به همین منظور نیز اقدامات لازم را پس از پایان جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان انجام می‌دهیم. قائم‌مقام دبیر بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ونوجوان نیز گفت: تندیس جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان توسط شهرداری در محوطه تالار فجر همدان نصب می‌شود.

اردشیر صالح‌پور درباره بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اظهار کرد: بعد از گذشت ۲۵ سال از عمر جشنواره این رویداد بار دیگر در استان همدان برگزار می‌شود؛ رویدادی که در حال تعریف شدن و نهادینه شدن است.وی با تاکید بر اینکه این شایستگی باید بیش از گذشته مهم قلمداد شود چراکه کودکان سرمایه‌های حقیقی جامعه هستند، افزود: جای خوشحالی است که شهرداری همدان به میمنت برگزاری این رویداد فرهنگی- هنری تصمیم گرفته تندیس جشنواره را در محوطه جانبی تالار فجر همدان نصب کند.