کریستف گراب مایر، رایزن بازرگانی سفارت اتریش و هیات اقتصادی این کشور با فعالان اقتصادی خراسان رضوی در اتاق بازرگانی مشهد دیدار کردند و درباره سرمایه‌گذاری در حوزه‌های آب و کشاورزی و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و انتقال دانش فنی گفت‌وگو کردند.گراب مایر در این جلسه اظهار کرد: زمینه تعاملات تجاری و اقتصادی متعددی میان دو کشور ایران و اتریش وجود دارد و خراسان نیز می‌تواند سهم قابل‌توجهی در این حوزه داشته باشد.

وی با اعلام آمادگی برای انتقال تجارب اتریش در حوزه مدیریت منابع آبی به ایران گفت: کشور ما برنامه‌ریزی جامعی برای مدیریت و احیای منابع آبی خود صورت داده است که از حفظ ظرفیت‌های موجود تا تصفیه فاضلاب و بازگشت آب با کیفیت به چرخه مصرف را شامل می‌شود؛ در اتریش به مدد مطالعات و پژوهش‌های متعدد و تجارب غنی که وجود داشت، سیستم‌ها و امکانات ویژه‌ای در این حوزه طراحی شد که آمادگی داریم این تجارب را در اختیار ایران نیز قرار دهیم تا به مدد آن آب با کیفیتی تولید شود. شرکت‌های اتریشی تاکنون در این حوزه فعالیت‌های ارزشمندی داشته و به استانداردهای مطلوبی دست یافته‌اند.

گراب مایر با اشاره به اثرگذاری تحریم‌ها در تعاملات اقتصادی ایران و اتریش در آینده، خاطرنشان کرد: تلاش ما تداوم ارتباطات موثر دو کشور است. با توجه به تجربه همکاری‌های خوب اتاق مشهد و بخش‌های مختلف اقتصادی اتریش، تلاش ما این است تا در این شرایط اقتصادی گام‌های بلندتری برداریم.

حسین محمودی خراسانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی خراسان‌رضوی نیز با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی این خطه، اظهار کرد: خراسان رضوی با داشتن جمعیت ۶ میلیون نفری یکی از بزرگ‌ترین استان‌های کشور است که در عرصه‌های صنعت، کشاورزی و گردشگری ظرفیت‌های خوبی داشته و اقدامات ارزشمندی را صورت داده است. این استان همچنین از مزیت همجواری با کشورهای مشترک‌المنافع (CIS) برخوردار بوده و دروازه‌ای به یک بازار ۴۰۰میلیون نفری به شمار می‌آید و از این منظر می‌توان تعاملات اقتصادی موثری را در این خطه رقم زد.