ذاکری افزود: به منظور تامین آب شرب بهداشتی در مواقع بارندگی و جلوگیری از گل‌آلود شدن آب چشمه و رفع آلودگی احتمالی کلنگ مجتمع آبرسانی سوادکوه به زمین زده شد. وی تصریح کرد: در این مجتمع تصفیه‌خانه چشمه دراسله با ظرفیت ۱۰۰ لیتر در ثانیه به همراه حوضچه‌های آبگیر، ته‌نشینی و زلال‌سازی و گندزدایی، سوله برای نصب فیلترهای شنی تند و ایستگاه پمپاژ به مساحت ۴۰۰ مترمربع و مخزن جمع‌کننده به حجم ۵۰۰ مترمکعب احداث می‌شود.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران اظهار کرد: به منظور افزایش توان تامین و مقابله با کمبود آب، احداث خط انتقال برای انتقال آب چاه و منابع تامین به مخزن ذخیره، یک حلقه چاه با آبدهی ۵۰ لیتر در ثانیه به همراه ۷۰۰ متر خط انتقال آب افتتاح شد. وی در ادامه به بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی سیمرغ اشاره و تصریح کرد: در این طرح یک حلقه چاه با آبدهی ۶۰ لیتر در ثانیه حفر وتجهیز و ۲۰۰ متر خط انتقال آب احداث شد.

ذاکری هدف از اجرای این طرح را افزایش توان تامین به منظور مقابله با کمبود آب و احداث خط انتقال آب جهت انتقال به مخزن ذخیره اعلام کرد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران با بیان اینکه برای افزایش کیفی آب استحصالی از منابع تامین با حذف آلاینده‌ها، طرح آبرسانی به شهر فریدونکنار افتتاح شد، گفت: در این طرح ۶ فیلتر برای حذف آهن و منگنز با استفاده از زئولیت و دو عدد هیدروسیلکون و شیرهای کنترلی مربوطه نصب شد. ذاکری افزایش توان تامین به منظور مقابله با کمبود آب در منطقه لپاسر و شرق شهر شیرود و نیز ارتقای کیفی آب استحصالی با رعایت استانداردهای موجود را از اهداف افتتاح طرح آبرسانی به این شهر دانست.

وی با اشاره به اجرای ۳۰ کیلومتر توسعه شبکه آبرسانی در استان، هدف از این طرح را تامین آب شرب سالم و بهداشتی و ارائه خدمات در نواحی بدون شبکه و مناطقی که آبرسانی به آن در حوزه وظایف این شرکت قرار دارد، اعلام کرد و افزود: به منظور تامین آب مورد نیاز با فشار مناسب، تعویض لوله‌های فرسوده در اقطار نامناسب و کاهش هدررفت آب، ۲۱ کیلومتر شبکه آبرسانی اصلاح شد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران از اجرای طرح آبرسانی به بهشهر و کیاسر خبر داد و گفت: برای افزایش توان تامین و برخورداری ساکنان مناطق شرقی و مرکزی و بهره‌برداری از مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی زیروان و تکمیل زون‌بندی شهر، احداث سازه ایستگاه پمپاژ، خرید و نصب دو دستگاه پمپ و منصوبات در بهشهر انجام و در کیاسر نیز به منظور افزایش کیفی آب استحصالی از منابع تامین، ایستگاه پمپاژ و ایستگاه تزریق آب نمک احداث، سه عدد فیلتر شنی، سیستم گندزدا به روش آب ژاول و برج هوادهی نصب شد.