راضیه علیرضایی در نشست خبری دومین نمایشگاه تخصصی کالای ایرانی (ساخت ایران) و دهمین نمایشگاه اختصاصی فرش دستباف در سالن جلسات نمایشگاه بین‌المللی مشهد اظهار کرد: در این نمایشگاه تلاش ما این است که نشان دهیم قادریم نیازهای خود را تولید کنیم. در این راستا واحدهای تولیدی و تولیدکنندگان ما همواره در حال تلاش بوده و هستند.

علیرضایی اضافه کرد: یکی از مطالبی که این روزها مساله اصلی ما بوده، نقدینگی سرگردانی است که به دنبال سود بیشتر زنجیره تامین و تولید کالای ایرانی با دسترسی به بازار بزرگ ایران و اطراف آن توجیه اقتصادی را ایجاد می‌کند.

وی درباره تامین ارز برای تهیه مواد اولیه تولید اظهار کرد: در فرآیندی که از ابتدا بانک مرکزی برای طبقه‌بندی کالاها اعلام کرده بود، عنوان شد ارز برای همه تقاضاها تامین خواهد شد و ما نیز بر همین اساس تمام تقاضاهای خود را در حوزه تولید ارسال کرده‌ایم و پیگیر مسائل ارزی آن‌ بوده‌ایم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی درباره تخصیص ارز و استفاده از روش‌های نسیه اظهار کرد: این نیز برای ما مهم بوده و استفاده از ظرفیت‌های واحدهای تولیدی برای گشایش LC و تامین مواد اولیه از این طریق و همچنین گشایش‌های بانکی از مواردی بوده که باید در بانک مرکزی این موضوع را پیگیری می‌کردیم. این موارد را در جلساتی با حضور استاندار پیش بردیم. وی درباره موجودیت کالاهای اساسی در استان گفت: ذخایرکالاهای اساسی استان به‌طور دقیق نظارت می‌شود و در سامانه نظارت بر کنترل انبارها نیز همه چیز به‌طور دقیق ثبت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی مشهد نیز در این نشست گفت: این نمایشگاه تا ۱۱ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برپا است.علیرضا هوشنگ‌نژاد افزود: در این نمایشگاه ۲۰۰ شرکت تولیدکننده کالای ایرانی در قالب ۶۰۰ غرفه در هشت هزار مترمربع فضای نمایشگاهی کالای خود را به نمایش گذاشته‌اند که از این میزان ۲ هزار مترمربع به فضای نمایشگاه تخصصی فرش اختصاص دارد.وی ادامه داد: در این نمایشگاه کالاهای ایرانی با ۴۰ درصد تخفیف نسبت به سطح بازار عرضه می‌شود.