کیوان کاشفی اظهار کرد: در زمان قبل از برجام فشارهای اقتصادی بسیار زیادی از سوی اکثر کشورهای دنیا همچون کشورهای اروپایی به ایران تحمیل می‌شد، اما اکنون فشار از سوی سایر کشورها کمتر شده است. عضو هیات‌رئیسه اتاق بازرگانی ایران برجام را مهم‌ترین و گسترده‌ترین توافق بین‌المللی بعد از جنگ جهانی دوم دانست که از چهار ضلع ایران، آمریکا، سازمان ملل و شورای امنیت و ضلع سایر کشورها تشکیل شده است.

کاشفی با بیان اینکه فقط یک ضلع برجام از آن خارج شده است، افزود: خروج آمریکا به تنهایی اتفاق خاصی را برای اقتصاد کشور ما رقم نمی‌زند. وی خاطرنشان کرد: به علاوه از ابتدای برجام نیز آمریکا هیچ تعهدی را در برابر ایران انجام نداده بود، حتی سرمایه‌گذاران آمریکایی نیز به سمت ایران نیامدند و فقط سایر کشورها به تعهدات خود عمل کردند. وی درباره تاثیر خروج آمریکا از برجام بر صنعت و تولید کشور نیز یادآور شد: احتمال اینکه تولید، صنعت، بخش نفت و پتروشیمی مقداری در کشور تحت تاثیر قرار بگیرد وجود دارد، ولی هرگز به شرایط بد گذشته برنمی‌گردیم.

کاشفی درباره واکنشی که ایران باید برای کاهش پیامدهای اقتصادی خروج آمریکا از برجام نشان دهد، اظهار کرد: در درجه اول باید با سایر کشورها بر اساس تفاهم برخورد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید در داخل کشور نیز به کمک برجام داخلی تاثیر خروج آمریکا از برجام را خنثی کنیم، تصریح کرد: باید همه بخش‌ها روی چند ابرچالش مهم کشور تمرکز و امور را تسهیل کنند.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه بالا بودن نرخ بیکاری، نوسانات نرخ ارز، مشکلات واردات و صادرات و موضوع آب را از مواردی دانست که همه باید بر آن تمرکز کنیم تا بتوانیم شرایط را در داخل کشور آسان کرده و با مشکلات خارج از کشور راحت‌تر دست و پنجه نرم کنیم.