خیرالله خادمی با بیان اینکه خوزستان از نظر حمل و نقل رتبه دوم و از نظر حمل مسافر رتبه چهارم را در کشور دارد، افزود: با توجه به ظرفیت بالای خوزستان در کشاورزی، صنعت و گردشگری از این رو توسعه زیرساخت‌هایی چون جاده در این استان ضروری بوده و باید به این منظور برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد.وی افزود: در بخش ریلی ۲ خطه کردن راه‌آهن اهواز - اندیمشک که بخش عمده آن در شهرستان شوش است در حال اجرا است که این طرح نقش مهمی در افزایش ظرفیت ریلی استان خوزستان دارد ضمن اینکه رفع گلوگاه‌های ریلی خوزستان به سمت مرکز کشور نیز در برنامه وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور همچنین به بازدید صورت گرفته از جاده ترانزیتی اندیمشک - شوش - اهواز و نیز جاده‌های روستایی شهرستان شوش اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت بسیار بالای شهرستان شوش در بخش گردشگری و کشاورزی توسعه جاده‌ها همچون جاده‌های روستایی در این شهرستان ضروری بوده و نقش مهمی در تثبیت جمعیت روستایی و رونق اقتصادی این منطقه دارد. خادمی رفع نقاط حادثه‌خیز، احداث زیرگذر، تعریض جاده‌های روستاهای شمال و جنوب جاده ترانزیتی و نیز جاده حاشیه رودخانه‌های کرخه و دز را در شهرستان شوش ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی مشترک از محل اعتبارات ملی و استانی این طرح‌ها اجرا شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در بخش مشارکتی نیز با شهرداران و دهیاران شهرستان شوش توافق شد تا در بخش روسازی و زیرسازی جاده‌های تعدادی از روستاهای این شهرستان اقدام شود که بخشی از این اعتبار از محل اعتبارات استانی و بخش دیگر از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین خواهد شد. خادمی افزود: بر اساس توافق صورت گرفته با استاندار خوزستان در زمینه توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل، وزارت راه و شهرسازی معادل اعتبارات استانی، اعتبار ملی به خوزستان اختصاص می‌دهد تا همه شهرهای استان به‌ویژه شهرستان شوش از این اعتبارات بهره‌مند شوند.

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: پارسال در بخش‌های مختلف حمل و نقل حدود ۳۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به خوزستان ابلاغ شده و امسال نیز با وجود کاهش اعتبارات توسعه‌ای کشور امیدواریم همین اعتبار را در قالب طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای به خوزستان اختصاص دهیم. سیدراضی نوری، نماینده مردم شوش در مجلس نیز خواستار رفع نقاط حادثه خیز جاده‌ها، احداث سیل بند، روکش آسفالت در مناطق شهری و روستایی این شهرستان شد.عدنان غزی فرماندار شوش نیز رسیدگی بیشتر به جاده‌های روستایی با توجه به پراکندگی روستاها، ایجاد زیرگذر برای برخی روستاهای منتهی به جاده ترانزیتی، احداث شانه برای برخی مسیرها و تامین روشنایی جاده‌ها در این شهرستان را ضروری دانست.