«علیرضا میر اسدا...»در این‌باره به «ایلنا» گفت: چند کتاب من مدت‌‏ها است که برای کسب مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرستاده شده‌‏اند، اما هنوز خبری نیست. وی تصریح کرد: یکی از کتاب‌‏هایی که از بهمن‌‏ماه تا کنون در انتظار مجوز است، چهارمین کتاب تالیفی من با نام «شیرخالی» است که شامل ۸ قصه کوتاه است که تصویرگری هر یک از این قصه‌ها را یکی از تصویرگران جوان و صاحب سبک به عهده گرفته‌‏اند. مترجم «خاطرات کارمن بن لادن» در ادامه افزود: نشر مرکز همواره سعی دارد کتاب «شیرخالی» را در بهترین شرایط ممکن منتشر کند. از این رو انتظار می‌‏رود که این کتاب با این شرایط تا نمایشگاه کتاب منتشر شود. میراسدا... با اشاره به کتاب «از غبار بپرس» نوشته «جان فانته» گفت: «جان فانته»، پدرخوانده نویسنده‌های دهه‌‏‌‏های ۳۰ و ۴۰ آمریکا است، نویسندگانی که هر یک به نوعی در آثار خود ساختار ادبی و اجتماعی را شکسته‌اند. رمان «از غبار بپرس» به زندگی یک ولگرد می‌‏پردازد و این رمان سبکی عامه‌پسند دارد و اصلا اثری پیچیده نیست، هنوز برای انتشار این کتاب با ناشری به توافق نرسیده‌‏ام.

خبرگزاری فارس- کتاب «بحور و اوزان اشعار فارسی» به همت «منصوره ثابت‌زاده» پژوهشگر موسیقی نواحی منتشر می‌شود. «منصوره ثابت‌زاده» پژوهشگر موسیقی نواحی با اعلام این خبر گفت: این کتاب را که تحقیق آن را در سال ۷۲ آغاز کرده‌ام در واقع برای ایجاد فرهنگ نامه‌ای از آهنگ‌ها و اوزان شعر فارسی پدید آمده است که درآمدی برای ایجاد فرهنگ بزرگ وزن‌شناسی شعر فارسی است. در این کتاب ۶ شاعر بزرگ سبک خراسانی چون رودکی، منوچهری،فرخی، عنوری، ناصرخسرو و خاقانی بررسی شده‌اند که برای اولین بار بسامدی بر بحور و اوزان رایج در شعر شاعران مذکور به صورت نمایه‌های کامپیوتری و مقایسه ای ارائه شده‌اند که به سرعت پژوهشگران را برای دریافت رایج ترین اوزان شعر فارسی قرن چهارم تا ششم هجری راهنمایی می‌کند. وی افزود: در کتاب «بحور و اوزان اشعار فارسی» برای نخستین بار اغلب کتاب‌هایی که در زمینه عروض در دوره معاصر نوشته شده‌اند نقد و معرفی و دیدگاه‌های مختلف پژوهشگران و نویسندگان عروضی در مقایسه با یکدیگرند بیان گردیده‌اند. «ثابت زاده» در خاتمه خاطرنشان کرد:کتاب «بحور و اوزان اشعار فارسی» به زودی از طریق انتشارات خاک و دف منتشر می‌شود.

ایرنــــا- کتاب «حرفی از جنس زمان» نوشته مهدی فرودگاهی توسط انجمن سینمای جوانان ایران منتشر شد.

این کتاب که در قالب ۱۱بخش به نگارش درآمده، زندگی نامه، فیلمنامه، گفت‌وگو و تصاویری از نسل جدید سینمای نوین ایران را در بخش‌های خود گنجانده است. نویسنده کتاب حرفی از جنس زمان مصاحبه‌شوندگان از میان سازندگان فیلم کوتاه و مستند انتخاب کرده و در مقدمه می‌نویسد: «گفت‌وگوشوندگان همگی از چهره‌های آشنای سینمای جوان هستند که با وجود گرایش‌ها و روش‌های متفاوت به تجربه‌های گسترده‌ای در این زمینه دست زدند.