تویوتاchr خودرویی است که از جهت طراحی بدنه و داخل خودرو، دارای نوآوری های بسیاری در مقایسه با سایر خودروهای تویوتا، و سایر شرکت های رقیب است که می تواند آن را برای هم برای خانواده و هم جوانان محبوب سازد.

 این خودرو با سه نوع موتور در دنیا بفروش می رسد که مشخصات فنی انواع تویوتا سی اچ ار عبارتند از:

  • مدل ارزان با موتور چهار سیلندر توربوشارژ با حجم ۱.۲ لیتری که قدرت ۱۱۶ اسب بخار، گشتاور ۱۸۵ نیوتن متر را تولید می کند. این موتور برای خودرویی کراس اور، پر قدرت محسوب نمی شود و در نتیجه ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۱۱ ثانیه، شتاب می گیرد. مصرف سوخت این مدل موتور، ۵ لیتر در جاده، ۷.۵ لیتر در ترافیک و میانگین ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که البته در مقایسه با خودروهای تولید داخل کم مصرف، و در مقایسه با مدل هیبرید این خودرو، پر مصرف محسوب می شود.
  • مدل کانادایی-امریکایی دارای موتور ۲ لیتری با قدرت ۱۴۴ اسب بخار و گشتاور ۱۹۰ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه است که می تواند ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را در ۱۰.۵ ثانیه شتاب بگیرد که باز هم نتیجه خوبی به حساب نمی آید. مصرف سوخت آن در جاده ۷.۵ لیتر، در ترافیک ۹ لیتر و میانگین ۸.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که مصرف بالایی در مقایسه با مدلهای دیگر این خودرو است.
  • مدل هیبریدی این خودرو که در اروپا عرضه می شود، از یک موتور ۱.۸ لیتری و یک موتور الکتریکی بهره می برد که قدرت ۱۲۲ اسب بخار و گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر را در ۳۶۰۰ دور در دقیقه به این خودرو می دهد. ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را در زمان ۱۱ ثانیه شتاب می گیرد که کمی ناامید کننده است ولی مزیت اصلی آن در مصرف سوخت این مدل است که در جاده تنها ۳.۴ لیتر، در ترافیک ۴.۲ لیتر و بطور میانگین، در جاده و ترافیک ۳.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر مصرف می کند.

طراحی داخلی:

تویوتاCHR1

          آنچه در طراحی داخلی جلب توجه می کند هماهنگی روکش صندلی ها تو دوزی و داشبورد آن است و همچنین نور پردازی زیبا با استفاده از LED های آبی رنگ در اطراف صندلی ها و اطراف سر نشینان که جذابیت داخلی آن را زیاد می کند. روکش صندلی ها  دارای طرحی شبه کریستالی است که با طراحی خارجی آن دارای هماهنگی است. این خودرو دارای نشاندهنده های سرعت و دور موتور سلیندری است که نسبتا قدیمی به نظر می رسند اما در میان این دو، دارای صفحه نمایش 3.7 و یا 4.2 اینچی است و همچنین صفحه نمایشی 8 اینچی در وسط داشبورد دارد که در مدل های ارزان قیمت با سیستم صوتی جایگزین شده است. فضای دو سرنشین جلو کافی است ولی سرنشینان عقب بخصوص در سفرهای طولانی راحت نخواهند بود.

طراحی خارجی:

       تویوتاCHR2

آنچه بیشتر موجب جذابیت و حیرت بیننده می شود، شکل و ظاهر آن در مقایسه با اندازه خودرو است زیرا بدنه این خودرو به گونه ای است که سعی شده تا خودرویی حجیم و غول آسا به نظر برسد، در حالی که در اصل، یک کراس اور کوچک است. گلگیرهای بیرون آمده، فرم زیبای چراغ های جلو و عقب، برجستگی زیاد خطوط جانبی، همگی برای ایجاد احساس بزرگ بودن این خودرو طراحی شده اند و سعی شده تا حسی از کریستالی بودن کل این ساختار در بیننده ایجاد کند.

این محصول تویوتا همه 5 ستاره ممکن در آزمون ایمنی اروپایی را دریافت کرده است و از این جهت خودرویی با ایمنی بالا محسوب می شود.

سایت دیوار بزرگترین سایت خرید و فروش خودرو است و برای خرید نو و یا دست دوم این خودرو می توانید به سایت دیوار مراجعه کنید. در صورتی که قصد دارید خودروی تویوتا CHR خود را بفروشید، آگهی خود را در سایت دیوار ثبت کنید و از کل کشور مشتری داشته باشید.

منبع :‌ ویرلن