رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این‌باره اظهار داشت: خوشبختانه در سال جاری شاهد این مهم  بوده‌ایم که علاوه بر اقدامات بزرگ ستاد اجرایی مانند رونمایی از ۴۱ هزار شغل مستقیم و ۸۰ هزار شغل غیر مستقیم در سال ۹۷، ستاد اجرایی در راستای مدرسه‌سازی، کمک به بیماران سرطانی و ساخت بیمارستان نیز گام‌های مثبتی برداشته است.

دکتر محمد مخبر تصریح کرد: از اواسط سال جاری شاهد پویش‌های مختلف بوده‌ایم که هرکدام از آنها با استقبال خوب مردم کشورمان رو به رو بوده است.

وی افزود: به عنوان مثال اوایل مهرماه سال جاری حدود ۳۰۰ هزار بسته لوازم تحریر را به مناطق محروم اهدا و همچنین حدو ۳ هزار جهیزیه و ۳ هزار ویلچر نیز تا کنون از طرف ستاداجرایی فرمان امام به این مناطق ارسال شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام اعلام کرد: امروز هم شاهد آغاز آیین ارسال ۱۰۰ هزار قلم کالا و تجهیزات ورزشی به مناطق محروم هستیم که این اقدام تحت عنوان پویش احسان صورت گرفته است. از همه ورزشکاران پیشکسوت و فعالان این حوزه برای پشتیبانی و استقبال از این اقدام خیرخواهانه ممنون هستم، چرا که با چنین حمایت‌هایی توانسته‌ایم از ۲۲ بهمن ماه سال جاری تاکنون این اقلام را برای ارسال به ۲هزار و ۵۰۰ نقطه مهیا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون دوازده و نیم میلیارد تومان برای تهیه این ۱۰۰ هزار قلم کالای ورزشی هزینه شده است، این پویش ادامه دارد چرا که ما به مردم قول داده‌ایم تا هر چقدر اعتبار در اختیارمان قرار بگیرد به این اقدام خداپسندانه ادامه دهیم، البته باید به این مهم نیز اشاره شود که بیش از ۹۰ درصد هزینه‌ها برای  تهیه ۱۰۰ هزار کالای فعلی از سوی ستاد اجرایی تامین شده است.

بنیاد برکت2

در حاشیه این مراسم سالن اصلی استادیوم شهید هرندی میزبان برگزاری مسابقه نمادین فوتبال بین دو تیم خبرنگاران و یکی از مدارس مناطق جنوب تهران بود که مورد استقبال شهروندان این منطقه نیز قرار گرفت.