خانه / ویژه نامه / اشتغالزايي یكي از دستاوردهاي كارآفريني است

ضرورت تقويت تشكل‌هاي زنان كارآفرين
روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 3917 1395/09/02 بازدید:388بار کد خبر: DEN-C530B798-FA87-4F48-81FF-EB09B2686EC6
اشتغالزايي یكي از دستاوردهاي كارآفريني است

بحث کارآفرینی زنان در ایران طی سال‌های اخیر بسیار مطرح شده است و به زمان حال باز نمی‌گردد. بوده و هستند زنانی که بدون هیچ پشتوانه‌ای دست به انجام کارهای بزرگ زده و به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته اند. اینکه کارآفرینی و اشتغالزایی دو مفهوم متفاوت‌اند یانه، موضوع مورد گفت وگوی ما با زهرا رهايي یکی از زنان کارآفرین کشور است که در ادامه می‌خوانید:

 

خانم رهایی، از چگونگی آغاز فعالیت‌هایتان بگویید.

تحصيلات دانشگاهي ام را در رشته فيزيك جامدات آغاز كردم و بعد در رشته اقتصاد تا مقطع دكترا ادامه دادم. ١٥سال در دانشگاه تدريس مي‌كردم اما اين شغل كه شايد براي بسياري بهترين باشد، هرگز مرا ارضا نمي‌كرد. من هميشه به دنبال راهي براي كاربردي كردن نتايج نظريه‌ها بودم و احساس مي‌كردم حلقه مفقوده اي وجود دارد كه درك آن به فهم بهتر دانش اقتصادي كمك مي‌كند. من اين گمگشته را در ايجاد كسب و كار يافتم.  پس از آن چندسال درسمت مشاور و معاون چند شركت به طورنيمه وقت مشغول کار شدم و تجربه عملي از سر گذراندم. تجارب حاصل از همين تصميم بود که نقطه شروع كسب و كارم شد. برخلاف محيط کار قبلي، در فضاي جديد با محيط عدم اطمينان و پر ريسكي مواجه شدم كه ميل به ايجاد كسب و كار را در من بر انگيخت و در نهايت به تاسيس شركت ناوك شيمي پخش منجر شد. در این شرکت ابتدا قرار بود تنها به تامين و توزيع مواد اوليه شيميايي صنايع بسنده كنيم، ولي وجود پتانسيل‌هاي صادراتي در بخش مواد شيميايي و جهت گيري‌هاي دولت در حمايت از طرحهاي دانش‌بنيان مجموعه را به سمت تحقيق و توليد محصولات نانو سوق داد .

كارآفريني زنان در جامعه را چگونه ارزیابی می‌کنید ؟ به نظر شما زنان در اين عرصه با چه چالش هايي مواجه اند؟

موضوع كارآفريني زنان در ايران را به دو بخش بايد تقسيم كرد. بخش اول به چالش‌هاي موجود در فضاي كسب و كار کشور و اكوسيستم كارآفريني برمي‌گردد كه هر فعال اقتصادي را تحت تاثير قرار مي‌دهد و با شاخص‌هاي گوناگون ارزيابي و رتبه‌بندي مي‌شود. اما بخش دوم عواملي است كه ميزان مشاركت اقتصادي زنان كارآفرين را تحت تاثير قرار مي‌دهد. در سالهاي اخير افزايش تعداد زنان دانشگاهي و تحصيلكرده و حضور آنان در مراكز تحقيقاتي پتانسيل خوبي براي بهبود سطح كارآفريني زنان فراهم كرده است. در اين راه تقويت خودباوري در زنان بسيار مهم است كه با ايجاد الگوهاي نقش، تقويت تشكل‌هاي زنان كارآفرين و به كارگيري آنان در عرصه‌هاي مديريتي ممكن مي‌شود.

اهميت تقديرنامه هايي نظیر جایزه زنان کارآفرین از سوی اتحادیه اروپا را که اخیرا برگزار شده در چه مواردی مي‌دانيد؟

همان طور كه اشاره شد، ايجاد الگوهاي نقش گام مهمي در تقويت خودباوري در زنان دارد. متاسفانه در ايران گروه زنان كارآفرين و صاحبان كسب و كار كمتر مطرح مي‌شوند. در كتابهاي درسي و داستاني و حتي در سريال‌هاي تلويزيوني تقشي براي اين گروه زنان در نظر گرفته نمي شود. در اين شرايط ايجاد فضايي كه به واسطه آن زنان ايراني صاحب كسب و كار فرصت مطرح شدن داشته باشند، بسيار ارزشمند است. این برنامه همچنین در بهبود تصوير جامعه جهاني از قابليت‌هاي زنان ايراني نقش بسزايي داشته است. به پيشنهاد شركت كنندگان و به همت نهاد برگزار كننده، طرح‌هاي خوبي در جهت تبادل تجربيات زنان كارآفرين ايران و اروپا و نشست‌هاي مشترك آموزشي در دست بررسي و اقدام است.

از دیدگاه شما تفاوت اشتغالزايي و كارآفريني چيست ؟

اشتغالزايي مي‌تواند یكي از دستاوردهاي كارآفريني باشد ولي فعاليت كارآفرينانه الزاما منجر به اشتغالزايي نمي شود. كارآفريني فرايند درك و شناسايي فرصت، ارزيابي و بهره برداري از این فرصت است كه به ايجاد يك كسب و كار سودآور منجر مي‌شود. نوآوري و تغيير رفتار عوامل بازار و در نهايت ايجاد يك كسب و كار در تحقق مفهوم كارآفريني موثر است. كارآفريني را بايد به مثابه يك مدل توسعه اقتصادي خوانش كرد. به همين دليل مفهومي بسيار گسترده تر از اشتغالزايي دارد. عدم توجه به فهم درست از مقوله كارآفريني و برداشت‌هاي نادرست و سليقه‌اي از آن باعث شده تا سياستگذاري در اين زمينه دستاوردهاي موفقی نداشته باشد و مانند وصله ای ناجور بر بدنه اقتصاد باشد.