خانه / ویژه نامه / از نمایندگان برتر بیمه البرز قدردانی شد

در گردهمايي سراسري نمايندگان و كارگزاران
روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 3084 1392/09/18 بازدید:420بار کد خبر: DEN-771575
از نمایندگان برتر بیمه البرز قدردانی شد

گردهمايي سراسري نمايندگان و كارگزاران شرکت بيمه البرز با حضور رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران،‌ مدیران،‌ روسای شعب،‌ نمایندگان و کارگزاران همکار این شرکت برگزار و از نمایندگان و کارگزاران همکار برتر بیمه البرز با اهدای لوح و جوایز قدردانی شد.

رييس كل بيمه مركزي در گردهمايي سراسري نمايندگان و كارگزاران بيمه البرز گفت: من هميشه قدردان صداقت، سلامت و توانمندي مديران و كاركنان بيمه البرز هستم، زیرا بدون تنش به فعاليت حرفه‌ای می‌پردازند و مايه افتخار صنعت بيمه هستند.
محمد ابراهیم امین گفت: کارکنان و نمایندگان شرکت بیمه البرز افراد بسیار باکفایتی هستند و دستاوردهای کسب شده بیمه البرز طی سال‌های گذشته، شایان قدردانی است.
رییس کل بیمه مرکزی همچنين با ابراز خرسندي از فعاليت حرفه‌ای كاركنان و نمایندگان بيمه البرز گفت: دو اصل مشتري‌مداري و برخورداري از توانگري فني و مالي لازمه فعاليت حرفه‌ای شركت‌های بيمه است كه شركت بيمه البرز با برخورداري از اين دو فاكتور مهم توانسته است رضايت مشتريان ،‌ مردم و مسوولان كشور را جذب كند.
وی با بيان اينكه هم اكنون سهم بيمه از توليد ناخالص داخلي رقم ناچيز 5/1 درصد است، گفت: صنعت بیمه ظرفيت آن را دارد كه سهم بيمه را از توليد ناخالص داخلي به هفت درصد افزايش دهد. 
رييس كل بيمه مركزي درباره فعاليت نمايندگان شركت‌های بيمه گفت: نمايندگان بيمه بايد از توانايي مالي و تسلط بر انواع پوشش‌های بيمه‌ای برخوردار باشند و با آگاهي از سلايق مشتريان،‌ ارتباط سالمي در بازار بيمه برقرار كنند. 
وي با تاكيد بر اينكه حرفه نمايندگی بيمه بايد اقتصادي باشد پيشنهاد كرد: شركت‌های بيمه تازه تاسيس شده  فقط به تعداد شهرهاي بالاي 100 هزار نفر، يك نماينده جذب كنند و شركت‌های بيمه با سابقه‌تر نیز متناسب با ميزان پورتفوي خود به جذب نماینده بپردازند، در غير اينصورت ممكن است رقابت‌ها به نرخ شكني منجر شود. 
سيدرسول تاجدار، مديرعامل بيمه البرز هم در اين گردهمايي اعلام كرد: بيمه البرز در سال گذشته عملكرد بسيار مطلوبي داشته است و به لحاظ فني در بهترين سطح در بين شركت‌های بيمه قرار دارد. 
وی گفت: من به سهم خودم به خاطر عملکرد خوب سال مالی گذشته که توانستیم به یک سوددهی مناسب برسیم از تمام کارکنان و نمایندگان شرکت قدردانی می کنم.
وي با اشاره به كسب موفقيت‌های بيمه البرز طي چند سال گذشته همچون كسب رتبه اول مشتري‌مداري ‌گفت: براي حفظ اين جايگاه ويژه بيمه البرز در صنعت بيمه كشور بايد با حفظ كيفيت محصولات عرضه شده خود، از شرايط بحراني كنوني صنعت بيمه گذر كنيم. 
به گفته مديرعامل بيمه البرز، حذف نظام تعرفه ، ورود شركت‌های جديد بيمه كه فضاي فعاليت را به شدت رقابتي كرده است و واگذاري شركت‌های بيمه دولتي به بخش خصوصي از جمله مواردي بوده كه طي چند سال گذشته ،‌ فضاي فعاليت را به شدت رقابتي كرده و تغيير داده است. 
وي ادامه داد : در اين شرايط ويژه نبايد به هر قيمتي به جذب پورتفوي پرداخت و بايد اصل توان ايفاي تعهدات را مد نظر قرار داد. 
تاجدار تاكيد كرد: هم‌اكنون يكي از سياست‌های مهم بيمه البرز، تمركز بر عرضه و فروش بيمه‌های انفرادي است و در آينده‌ای نزديك محصولات با كيفيت و خوبي را در بخش بيمه‌های عمر و سرمايه گذاري عرضه خواهيم كرد. 
وی ابراز امیدواری کرد بیمه البرز با بهره‌مندی از شبکه فروش بسیار فعال،‌ جوان و آموزش دیده در عملی کردن کامل این سیاست به موفقیت برسد.
محمدرضا تقوايي، رييس هيات‌مديره بيمه البرز نيز در گردهمايي سراسري نمايندگان و كارگزاران همكار بيمه البرز درباره وضعيت فعاليت نمايندگان اين شركت، ‌توضيح داد: پورتفوي نمايندگان بيمه البرز در شش ماهه اول سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل 26 درصد رشد داشته است. 
وي ادامه داد: در اين راستا سهم شبكه فروش غيرمستقيم نمايندگان بيمه البرز در شش ماهه اول سال‌جاري يك درصد افزايش داشته است. 
وي گفت: به اين ترتيب 92 درصد بيمه‌نامه‌های صادر شده در اين مدت توسط شبكه فروش غيرمستقيم جذب شده است. 
در این گردهمایی همچنین فرامرز اخوان رهنما، رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی شرکت‌های خدمات بیمه‌ای بیمه البرز و محمد تقوی، رییس انجمن صنفی نمایندگان حقیقی این شرکت طی سخنانی مسائل شبکه فروش را مطرح کردند. 
این گزارش حاکی است، گردهمایی سراسری نمایندگان بیمه البرز و کارگزاران همکار، دوم آبان ماه همزمان با عید سعید غدیر خم برگزار شد و از سه کارگزار برتر همکار، یک نماینده ممتاز ، 10 نماینده برتر دارنده نشان طلا ، 10 نماینده دارنده نشان نقره ، 4 نماینده برتر در کل شهرستان‌ها و 40 نماینده برتر استانی این شرکت با حضور رییس کل بیمه مرکزی،‌ مدیرعامل و رییس هیات‌مدیره بیمه البرز قدردانی شد.
ادامه در صفحه 17