خانه / خبر / «کیهان کلهر» با «شاه کمان» می‌‌آید

موسیقی

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 2119 تاریخ چاپ:1389/04/13 بازدید:3113بار کد خبر: DEN-612880
کنسرت کیهان کلهر با ساز ابداعی «شاه کمان» در تاریخ 23 تا 29 تیر ماه (جز روز بیست‌وهفتم تیر) در تالار وحدت برگزار می‌شود.
«کیهان کلهر» با «شاه کمان» می  آید
کنسرت کیهان کلهر با ساز ابداعی «شاه کمان» در تاریخ 23 تا 29 تیر ماه (جز روز بیست‌وهفتم تیر) در تالار وحدت برگزار می‌شود.
در نشست مطبوعاتی که با حضور «حمیدرضا نوربخش» خواننده و «کیهان کلهر»، آهنگساز و نوازنده کمانچه در کانون موسیقی عارف برگزار شد، این دو هنرمند به تشریح کنسرت خود در تالار وحدت پرداختند. کلهر با اشاره به برگزاری این کنسرت گفت: هدفم این بود که با در نظر گرفتن موقعیت اجتماعی‌‌ام در شرایط کنونی در ایران کاری انجام دهم. بر این اساس با توجه به مشغله کاری‌ که داشتم، سعی کردم همین برنامه را که سال‌ها پیش در هالیوود به روی صحنه بردم با گسترش بیشتر برای ایرانی‌ها نیز برگزار کنم. وی با بیان اینکه قطعات این اجرا در دستگاه نوا و شور است، بیان داشت: شخصا فکر کردم احساس اشعار مولانا را در قطعاتم داشته باشم و صرفا می‌خواستم با گروهی از جوانان این کار را انجام دهم تا بتوانیم انرژی جدیدی به جامعه منتقل کنیم.این نوازنده کمانچه در خصوص عدم حضور حسین علیزاده در این کنسرت، گفت: آخرین کنسرت من و علیزاده با آقای خلج برگزار شد و من با ایشان در مقاطع مختلفی کار کردم، اما علیزاده در این کنسرت حضور ندارد. کلهر با اشاره به اینکه تمامی آثار اجرایی از ساخته‌های بنده است، ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر کارهای من سازی هستند ،برای خواننده کم تصنیف ساخته‌ام. بر این اساس در این کنسرت با توجه به حضور خواننده چند تصنیف نیز ساخته‌ام. همچنین سعی کرده‌ام اشعاری از مولانا را انتخاب کنم که با رنگ‌آمیزی موسیقی و با فضایی که من دوست دارم، همخوانی داشته باشد.
دهکده گردشگری گنجنامه همدان