خانه / گزارش ویژه / بیمه سرمد به ازای هر سهم 150 ریال سود تقسیم کرد

در مجمع عمومی عادی سالانه

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 4117 تاریخ چاپ:1396/05/22 بازدید:122بار کد خبر: DEN-1112171
بیمه سرمد به ازای هر سهم 150 ریال سود تقسیم کرد

به گزارش روابط‌عمومی بیمه سرمد، مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت در روز 28 تیرماه 1396، در سالن همایش‌های نیایش و با حضور 95 درصد از سهامداران برگزار شد. در این مجمع که با حضور پرویز مقدسی، رئیس هیات‌مدیره به‌عنوان رئیس مجمع، دکتر اسماعیل دلفراز، مدیرعامل، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ناظرین سهامداران و دیگر اعضای مجمع برگزار شد، تقسیم سود 150 ریالی برای هر سهم به تصویب رسید.

 

افزایش500 میلیارد ریالی سرمایه بیمه سرمد در سال 1396

در ابتدای این جلسه، پس از تلاوت قرآن و سرود ملی، دکتر اسماعیل دلفراز، مدیرعامل شرکت بیمه سرمد به بیان اهم برنامه‌ها و اقدامات این شرکت در سال 1395 پرداخت و گفت: «بیمه سرمد در سال 1395، مسیری رو به رشد را پیمود. در این سال شرکت نه تنها رتبه توانگری مالی در سطح یک را همچون سال‌های گذشته حفظ کرد، بلکه با پیگیری استراتژی‌هایی سودمحور، موفق به غنی ساختن پرتفوی حق بیمه خود به‌واسطه جذب قراردادهای با ریسک مناسب شد.» دکتر دلفراز با اشاره به سرمایه ثبت شده هزار میلیاردی بیمه سرمد در سال 1395 گفت:« بر اساس مصوبه هیات محترم وزیران، این سرمایه باید تا پایان سال 1396 به هزار و پانصد میلیارد ریال افزایش پیدا کند و خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قبل از پایان سال جاری، این افزایش سرمایه محقق خواهد شد.»

 

رشد 153 درصدی فروش بیمه‌های زندگی

دکتر دلفراز با تاکید بر لزوم جذب بیشتر پرتفوی حق بیمه بیمه‌های زندگی، از رشد 83 درصدی فروش در این محصول استراتژیک بیمه سرمد در سال گذشته خبر داد و این اتفاق را مدیون آموزش نمایندگان و جذب نیروهای متخصص دانست. به گفته مدیرعامل بیمه سرمد، نمایندگان و کارگزاران بیمه‌ای همکار با این شرکت، باجذب پرتفوی مناسب و با ریسک پایین، توانسته‌اند بیمه سرمد را به چشم‌اندازهای تصویر شده در این شرکت نزدیک‌تر کنند. وی اختصاص 16 درصد از پرتفوی بیمه سرمد به بیمه‌نامه‌های کم ریسک آتش‌سوزی و جذب محدود بیمه‌نامه‌های ثالث را یکی دیگر از دلایل توسعه پایدار این شرکت برشمرد و با اشاره به سهم 19 درصدی بیمه‌نامه‌های زندگی در پرتفوی این شرکت، نسبت به رشد بیش از 180 درصدی فروش این بیمه‌نامه‌ها تا پایان سال جاری ابراز امیدواری کرد.

 

سرمد؛ راهبر قراردادهای بیمه مشترک

مدیرعامل بیمه سرمد با اشاره به افزایش اعتماد سایر شرکت‌ها به بیمه سرمد، از نقش راهبری این شرکت در قراردادهای کنسرسیوم یا بیمه مشترک ابراز خرسندی کرد و با بیان اینکه حق بیمه صادره در بیمه سرمد در سال 1395، با رشد 46 درصدی نسبت به سال قبل، به 1937 میلیارد ریال رسیده است، از برنامه‌ریزی‌هایی خبرداد که رشد 62 درصدی پرتفوی بیمه سرمد در سال جاری را به همراه خواهند آورد. در ادامه، دکتر دلفراز تاثیر قابل توجه مدیریت ریسک و سیاست‌های اتکایی را در حفظ سرمایه این شرکت تاثیرگذار دانست و افزود:«با وجود نسبت خسارت 65 درصدی صنعت بیمه در سال گذشته، با برنامه‌ریزی‌های مناسب صورت گرفته در حوزه مدیریت ریسک، نسبت خسارت بیمه سرمد در سال 1395 تنها 53 درصد بوده است.»

 

گامی موثر در همکاری بانک و بیمه

دکتر دلفراز با بیان اینکه با اجرای طرح فروش بیمه‌نامه‌های استاندارد (طرح نسیم)، تاکنون بیش از 30 هزار فقره بیمه نامه در شعب بانک صادرات ایران صادر شده است، فروش بیمه‌نامه‌های سرمد در بیش از هزار شعبه منتخب این بانک را گامی در جهت تقویت همکاری بانک و بیمه معرفی کرد. وی افزود: «فروش بیمه نامه در بستر بانک، اتفاقی است که در بسیاری از کشورهای اروپایی رخ می‌دهد و فرصت جذب پرتفوی با ریسک مناسب و ضریب بسیار پایین را برای شرکت‌های بیمه فراهم می‌کند. خوشبختانه بیمه سرمد، با همکاری بانک صادرات ایران، موفق به اجرای تفاهم‌نامه طرح نسیم شده است و اجرای این طرح در جهت جذب پرتفوی با ریسک پایین از مسیر شعب بانک و همچنین فرهنگ‌سازی در عرصه فروش بیمه‌نامه‌های اختیاری، تاثیر قابل‌توجهی گذاشته است.» مدیرعامل شرکت بیمه سرمد در پایان، سال 1396 را سالی متفاوت برای این شرکت خواند و در خصوص جذب بیش از 3130 میلیارد ریال پرتفوی با ترکیب مناسب در این شرکت تا پایان سال جاری، ابراز امیدواری کرد.