خانه / فرهنگ و هنر / انتقاد نادر سلیمانی از باندبازی در سینما

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 4117 تاریخ چاپ:1396/05/22 بازدید:376بار کد خبر: DEN-1112068
انتقاد نادر سلیمانی از باندبازی در سینما

نادر سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون، جمعه شب میهمان مهران مدیری در برنامه «دورهمی» بود. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این بازیگر در ابتدای برنامه در مورد شروع به کارش در حوزه بازیگری گفت: «من در دانشگاه به همراه نصرالله رادش تئاتری بازی می‌کردم که مهران مدیری ما را در آن تئاتر دید و برای مجموعه «ساعت خوش» انتخاب کرد؛ بعد از نمایش هم در کبابی با هم قرارداد بستیم.» سلیمانی با اشاره به صمیمیتی که در مجموعه «ساعت خوش» بین عوامل بود، گفت: «در آن کار باهم همدل و رفیق بودیم و هیچ وقت آن تجربه را تکرار نکردم‌. ما از جان و دل کار می‌کردیم و نسبت به هم اعتراض و کینه‌ای نداشتیم. البته کار جدیدی که می‌خواهم کارگردانی کنم هم یادآور همان صفا و صمیمیت «ساعت خوش» برای من است به‌دلیل اینکه با بچه‌ها همدل هستم.»

 

او سپس درباره کناره‌گیری خود از عرصه بازیگری توضیح داد: «من به‌دلیل مشکل قلبی حدود دو یا سه سال پیش از کار بازیگری کناره گرفتم و مدتی در بیمارستان بستری بودم، نیاز به استراحت داشتم البته از بازیگری خسته نشده بودم؛ بلکه نیاز به رسیدگی در زندگی‌ام داشتم‌.» بازیگر «قهوه تلخ» در مورد نقشی که بیشتر از همه آن را دوست دارد، بیان کرد: «نقش خود را در سریال «ستایش» بسیار دوست دارم، البته همه کارهایی که با شما همکاری کردم جزو بهترین نقش‌هایم است به جز یک سریال، آن هم «قهوه تلخ» که بازی کمتری به من داده‌اید و به‌خاطر آن از شما ناراحتم.» مدیری هم در پاسخ گفت: «نادر وقتی که قرارداد می‌بستیم و تمام می‌شد می‌گفت که من سر 19 پروژه دیگر هم باید بروم و به نحوی زمان‌بندی کنیم که به همه‌ برسم و اکثر اوقات سر صحنه نبود که من به او بازی بدهم.»

سلیمانی در بخش دیگر این گفت‌و‌گو با گلایه از باندبازی در سینما توضیح داد: «روابط وحشتناک و به این شکل است که عوامل یک برنامه دوستان خود را برای بازی وارد کار می‌کنند. مدتی به چهره توجه بسیاری شد اما امروزه کمرنگ‌تر شده؛ باید بدانیم که بازیگری در وجود من است. بازیگری باید در وجود فرد باشد اما گاهی بازیگر پول می‌دهد تا نقش اول را بازی کند. در یک فیلمی نقش اول را داشتم اما در پوستر اسم من نبود اما بازیگری که نقش کوتاه داشت، اسمش بود. چرا بازیگرانی که زحمت کشیدند باید گوشه‌نشین شوند.» او با اشاره به درگذشت عارف لرستانی بیان کرد: «فاجعه‌آمیزترین اتفاق درگذشت عارف لرستانی بود. چه کسی می‌داند که در دل ما بازیگران چه می‌گذرد. سختی‌ ما از جفاهایی است که بر ما شده است‌. این تربیت را باید پیدا کنیم تا با امید به زندگی نگاه کنیم‌.»