خانه / ورزش / تحول در بلیت‌فروشی استادیوم آزادی

بزرگ‌ترین استادیوم کشور در دست بازسازی است

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 4095 تاریخ چاپ:1396/04/26 بازدید:801بار کد خبر: DEN-1108498
تحول در بلیت فروشی استادیوم آزادی

دنیای اقتصاد: نشست خبری رئیس شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور دیروز در حالی برگزار شد که مهم‌ترین موضوع مطرح شده در آن به واگذاری بلیت‌فروشی مسابقات فوتبال استادیوم آزادی به این شرکت اختصاص داشت. مصطفی مدبر در این نشست به موضوعات مختلفی از جمله شرایط مرمت و بازسازی استادیوم آزادی، وضعیت بلیت‌فروشی این ورزشگاه، احتمال واگذاری استادیوم آزادی به بخش‌خصوصی و... صحبت کرد. وی ابتدا در مورد بودجه این شرکت گفت: «سال گذشته 560 میلیارد تومان اعتبار برای این شرکت در نظر گرفته شده بود که 50 درصد آن محقق شد و مابقی در قالب اوراق مشارکت به این شرکت واگذار شد. امسال اما این بودجه با 15درصد تقلیل به حدود 450میلیارد تومان رسیده است. دلیل کم شدن بودجه امسال نیز به این خاطر بود که پروژه‌های بزرگ ما به اتمام رسیده است؛ اما ما با همین مقدار بودجه بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام را افتتاح کردیم و بخش دیگری از این پروژه‌ها نیز در حال ساخت است. مطالبات پیمانکاران طرف قرارداد نیز پرداخت شده و فقط بخش کوچکی از این مطالبات باقی مانده است.»

 

مرمت استادیوم آزادی

استادیوم آزادی با قدمتی 43ساله یکی از پرکارترین مجموعه‌های ورزشی کشور است اما فرسوده شدن این استادیوم باعث به وجود آمدن مشکلاتی شده که شرکت توسعه و تجهیز در حال مرمت و بازسازی این استادیوم است. مدبر درخصوص شرایط آزادی گفت: «مبلغ 160میلیارد تومان برای بازسازی استادیوم آزادی در نظر گرفته شده است. این مجموعه با قدمتی که دارد به‌صورت طبیعی نیاز به بازسازی دارد. نشستی در اضلاع مختلف این سازه بوده که آن هم طبیعی است و نیاز به تحکیم و بازسازی دارد. ما اطمینان می‌دهیم که درخصوص این نشست‌ها هیچ خطری تماشاگران را تهدید نمی‌کند و با بازسازی آنها حداقل مشکلی نیز که وجود داشت برطرف خواهد شد. با برداشتن لایه به لایه، بتن زیر صندلی‌ها مقاوم‌سازی شده و مجددا صندلی‌گذاری خواهد شد.» یکی از مشکلاتی که دراین استادیوم وجود داشت نشت آب از طبقه بالا بود.

وی درخصوص برطرف شدن این مشکل نیز گفت: «ما در بازسازی‌های جدید بستر را آب‌بندی می‌کنیم تا آب ریزش‌ها از طبقه دوم قطع شود. همان طرحی که در استادیوم نقش جهان اجرا شد درآزادی نیز پیاده خواهد شد. با این شرایط برای چندین سال آینده برای این سازه مشکلی پیش نخواهد آمد.» یکی از مشکلات شایع استادیوم آزادی که باعث به وجود آمدن ترافیک گسترده در اطراف آن می‌شود کم بودن پارکینگ‌ها است. رئیس شرکت توسعه و تجهیز می‌گوید با ساخت پارکینگ‌های بیشتر این مشکل حل خواهد شد: «وقتی مسابقه‌ای با ظرفیت کامل در اینجا برگزار می‌شود خیابان‌های اطراف مسدود می‌شود و مشکلاتی به‌وجود می‌آید. دلیل این موضوع این است که در گذشته بسیاری از پارکینگ‌های استادیوم آزادی گرفته شده است. مثلا شرکت اتوبوسرانی بخش بزرگی از پارکینگ‌ها را گرفته و محدودیت ایجاد کرده است. ما قطعا پارکینگ‌هایی که مانده را حفظ می‌کنیم و درصدد هستیم در ضلع شرقی و غربی دو پارکینگ طبقاتی با گنجایش 2800 خودرو ایجاد کنیم که طبق برآوردهای ما رقمی حدود 30 میلیارد تومان برای این کار نیاز است که طبق تصمیم‌گیری‌های انجام‌شده، ساخت آنها به بخش‌خصوصی واگذار خواهد شد.»

 

کم شدن ظرفیت استادیوم

با صندلی‌گذاری استادیوم آزادی ظرفیت آن از 100 هزار به 83 هزار نفر رسیده است؛ اما تا زمانی که این استادیوم در حال مرمت است باز هم از ظرفیت آن کاسته خواهد شد. مدبر در این خصوص گفت: «بازسازی سکوها شروع شده. این بازسازی مقطعی است و هر زمان قسمتی از سکوها را در بر می‌گیرد. فعلا بازسازی طبقه دوم شروع شده و هر بار سه بخش از جایگاه تماشاگران که گنجایش آن حدود 3 هزار نفر است باز‌سازی می‌شود. مرمت هر بخش از این جایگاه حدود 3 ماه زمان خواهد برد.» با توجه به این موضوع احتمالا تا آخر فصل آینده سه هزار نفر از گنجایش این استادیوم کاسته خواهد شد.

 

تحول در بلیت‌فروشی آزادی

اما یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که رئیس شرکت توسعه و تجهیز به آن اشاره کرد موضوع بلیت‌فروشی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال برای فصل آینده بود. بر این اساس و با توجه به توافقات صورت گرفته، از این به بعد این شرکت بلیت‌فروشی را اجرا خواهد کرد. مدبر در این خصوص گفت: «بلیت‌فروشی همیشه دغدغه فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها بوده است. برای این منظور طی توافقی که با فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و دو باشگاه پرسپولیس و استقلال شده از این پس بلیت‌فروشی این استادیوم پس از انجام مناقصه عمومی به‌صورت الکترونیکی به شرکت توسعه و نگهداری واگذار می‌شود.

با شکل جدید عواید بلیت‌فروشی برای باشگاه‌ها حفظ شده و ما با توجه به شماره‌گذاری صندلی‌ها بلیت‌ها را با کد ملی هر شخص می‌فروشیم تا جلوی برخی از کارهایی که بعضی تماشاگران انجام می‌دادند گرفته شود. در این طرح تمامی بلیت‌ها به‌صورت الکترونیکی بوده و بلیت کاغذی دیگر فروخته نمی‌شود. تماشاگران می‌توانند به موقع و با در دست داشتن شماره صندلی مربوطه در استادیوم آزادی حضور پیدا کنند و بدون هیچ‌گونه دغدغه و مشکلی بازی‌های فوتبال را دنبال کنند. مبلغی هم که دراین شرایط به سازمان توسعه و تجهیز خواهد رسید صرف بازسازی استادیوم آزادی خواهد شد. ضمن اینکه دوربین‌های مخصوص جدیدی نیز در آزادی نصب خواهد شد تا تماشاگرنماها زیرنظر باشند.»