خانه / ورزش / کی‌روش: پیشنهاد هدایت یونایتد را رد کردم

از رونالدو متنفر نیستم

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 4073 تاریخ چاپ:1396/03/29 بازدید:707بار کد خبر: DEN-1105152
کی روش: پیشنهاد هدایت یونایتد را رد کردم

سرمربی پرتغالی تیم‌ملی فوتبال ایران 6 سال است که در ایران است و با حضور وی تیم‌ملی ایران پیشرفت‌های زیادی را تجربه کرده است. طی این مدت بارها رسانه‌ها از پیشنهاد‌های کشورهای مختلف به وی صحبت کردند اما این مربی کار در تیم‌ملی ایران را ترجیح داده است. حالا سینیور از روز‌های کار با فرگوسن و رونالدو صحبت کرده است.  کارلوس کی‌روش در گفت‌وگو با روزنامه پرتغالی درباره حضور در پرافتخارترین تیم انگلیس و کار با فرگوسن و البته فوق ستاره وقتش، کریستیانو رونالدو صحبت کرد.  به‌ گزارش ‌ایسنا کارلوس کی‌روش که در ایران به‌سر می‌برد با نشریه EXPRESSO پرتغال به صحبت پرداخت و درباره دوران حضورش در منچستریونایتد و رئال‌مادرید و رابطه‌اش با کریستیانو رونالدو گفت‌. کی‌روش درباره جدایی از منچستریونایتد و پیوستن به رئال‌مادرید به‌عنوان سرمربی گفت: «فرگوسن با رفتن من به رئال‌موافق نبود و به من گفت‌ که ناراحت هستم از اینکه می‌خواهی به رئال بروی. قبل از اینکه به مادرید بروم در جنوب ‌اسپانیا با فرگوسن جلسه‌ای داشتم و او به من گفت‌ که هر وقت که بخواهی می‌توانی به منچستریونایتد باز گردی. من تصمیمم را گرفتم، فرگوسن هم من را از خطرات پیوستن به رئال‌مادرید آگاه کرد و به من هشدار داد. »

 

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهاد حضور به‌عنوان سرمربی یونایتد را داشته است یا خیر، گفت: «بله و حتی با فرگوسن در این باره جلسه هم داشتم ولی تصمیم گرفتم به تیم‌ملی پرتغال بروم. من حتی پیش قرارداد هم با منچستریونایتد امضا کردم. می‌توانستم حتی به تاتنهام هم بروم. زمانی که فرگوسن بازنشسته شد فرصت حضور در یونایتد را داشتم. الکس مربی‌ای می‌خواست که با زبان‌های مختلف با بازیکنان، خصوصا بازیکنان آفریقایی و فرانسوی صحبت کند. من غیر از انگلیسی صحبت کردن، کمی ایتالیایی، ‌اسپانیایی و فرانسوی بلدم. می‌دانستم که چه کار می‌کنم. به همین خاطر آن پیشنهاد را رد کردم.»

کی‌روش درباره اینکه از رابطه فرگوسن با بازیکنانش دراین تیم‌ ‌چه چیزهایی از او یاد گرفت، گفت: «فرگوسن به واقع یک رهبر بود و من چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. او بسیار در کارش جدی و مصمم است ولی نه آن‌طور که در رسانه‌ها درباره پرتاب کفش به‌صورت دیوید بکام مطرح شد. در واقع فرگوسن به کفش لگد زد که این کفش هم به چند وسیله برخورد کرد و تغییر جهت داد و بعد به‌صورت بکام برخورد کرد. درباره تاثیر کریستیانو رونالدو در منچستریونایتد باید بگویم که توصیه کرده بودم یونایتد، رونالدو و کوآرشما را خریداری کند. دوست داشتم هر دو را یونایتد خریداری کند نه اینکه فقط یک بازیکن. فرگوسن هم با این اتفاق موافق بود. وقتی که به منچستریونایتد بازگشتم رونالدو یک ستاره شده بود. من فردیناند و اسکولز را هم به یاد دارم.» او در پاسخ به این سوال که برای رونالدو، پدر بود یا خیر گفت: «این سوالی است که باید خود کریستیانو رونالدو پاسخ دهد.»

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران همچنین به سوالی در مورد اینکه آیا از رونالدو نفرت دارد، گفت: «خیر به هیچ‌وجه.» وی همچنین در پاسخ به این سوال که آخرین بار با رونالدو کی صحبت کردی، گفت: «بعد از جام‌جهانی ۲۰۱۰ با او صحبتی نداشتم.» سرمربی تیم‌ملی پرتغال در جام‌جهانی آفریقای جنوبی درباره درگیری لفظی‌اش با کریستیانو رونالدو بعد از جام‌جهانی گفت: «کریستیانو، کاپیتان تیم بود. البته بازیکنانی همچون روی کاستا، فیگو و کوتو نیز قبلا چنین رهبری را بر عهده داشتند. رونالدو به اندازه کافی برای کاپیتان شدن بالغ نبود. علاوه بر این، او به اندازه کافی در آن سال خوب نبود چون با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کرد. اولین‌بار من بودم که او را به منچستریونایتد توصیه کردم تا به این تیم بیاید. بعد از جام‌جهانی 2006 و اتفاقاتی که بین او و وین رونی رخ داد، باز هم من بودم که به رونالدو توصیه کردم که به یونایتد باز گردد. من در لیسبون در منزلم بودم که با او دیدار داشتم. بعد از فینال 2008 لیگ قهرمانان اروپا، سندی را امضا کردیم که او یک سال دیگر در منچستریونایتد بماند و سپس به رئال‌مادرید برود. من هیچ‌چیز به رونالدو مدیون نیستم. او هم هیچ چیز به من مدیون نیست. امیدوارم مردم بدانند که این مسائل تمام شده و پرونده آن هم بسته شده است.»