خانه / خبر / حمایت مراجع عظام تقلید از برگزاری حج تمتع ۹۶
رویداد

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 4048 تاریخ چاپ:1396/02/28 بازدید:747بار کد خبر: DEN-1101312

جمعی از مراجع عظام تقلید حمایت خود را از حج تمتع ۹۶ و اعزام زائران بیت‌الله الحرام اعلام کردند. سیدعلی قاضی‌عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، حمید محمدی، رئیس سازمان حج و زیارت به همراه معاونان این سازمان روز دوشنبه برای دیدار با مراجع عظام تقلید عازم قم شدند. مراجع عظام تقلید در این دیدارها بیاناتی درباره حج تمتع 96 ایراد کردند که گزیده آنها به شرح زیر است:

 

آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی:

عده‌ای از تعطیلی حج خوشحال بودند، آنها کسانی بودند که اعتقادی به حج نداشتند و مایل بودند که چهره نظام اسلامی مخدوش شود و الحمدالله ناکام شدند./ خدا را شکر می‌کنیم که بالاخره حج راه افتاد، درست است که این عمل با مشکلاتی همراه است، اما نبود حج با ضایعه همراه است.

 

آیت‌الله العظمی شبیری‌زنجانی:

فریضه حج الهی به‌خاطر برخی حواشی نباید تعطیل شود و خطبا با روشنگری و تبلیغ اهمیت برگزاری مناسک حج، لازم است نسبت به برخی شبهه‌افکنی‌ها هوشیار باشند و مردم را نگران نکنند./ باید با سم‌پاشی‌هایی که برای تعطیلی حج انجام می‌شود، مقابله شود و خطبا به مردم در این زمینه روشنگری کنند.

 

آیت‌الله العظمی سبحانی:

فریضه حج واجب و مورد تاکید دین مبین اسلام است و زائرین نسبت به این موضوع توجه دارند.

 

آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی:

رفتن به حج از فرایض دینی ما مسلمانان است‌ و عظمت کعبه و جایگاه آن‌، چنان بالاست که قابل توصیف نیست‌ و هرکسی نمی‌تواند به راحتی این عظمت و جایگاه را درک کند. ما با کعبه زندگی می‌کنیم و حیات و ممات ما با کعبه مرتبط است.

 

آیت‌الله العظمی وحید خراسانی:

امنیت ضیوف الرحمان از سوی خداوند متعال تامین شده و خدمت به حجاج توفیق بزرگی است.

 

آیت‌الله العظمی صافی‌گلپایگانی‌:

افرادی که در فضای مجازی و در سخنان خود ایجاد رعب و وحشت در دل حجاج می‌کنند، اصلا عقیده به این فریضه ندارند. حج بر هر فرد مستطیع واجب است و باید آن را به جای آورد. باید به حج برویم و آن را حفظ کنیم.

 

آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی:

خطاب به مسوولان حج: همه منتظر بودند مژده برگزار شدن حج را بشنوند و شما کار خیلی خوب و بزرگی کردید.

دهکده گردشگری گنجنامه همدان