خانه / ورزش / فاتح نظرسنجی‌ها

برانکو در قعر جدول هم مورد اعتماد هواداران بود

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 4048 تاریخ چاپ:1396/02/28 بازدید:1384بار کد خبر: DEN-1101255

نظرسنجی آخرین قسمت از برنامه نود ویژه لیگ شانزدهم، به انتخاب بهترین مربی فصل اختصاص داشت كه نهایتا برانكو ایوانكوویچ این عنوان را از آن خود كرد. در حالت عادی پیروزی گزینه‌های پرسپولیسی در نظرسنجی نود اصلا چیز عجیبی نیست، چه برسد به اینكه این تیم مقتدرانه قهرمان لیگ برتر هم شده باشد و مردم بخواهند به سرمربی محبوب‌شان ادای احترام كنند. با این اوصاف اصلا دور از انتظار نبود كه برانكو حدود 65درصد آرا را به خودش اختصاص بدهد و با رایی تقریبا 40درصد بیشتر از منصوریان در صدر قرار بگیرد.

نكته ویژه در مورد برانكو اما این است كه او از زمان بازگشت به فوتبال ایران تا به حال سه بار در نظرسنجی‌های نود شركت داده شده كه هر سه بار هم رای اعتماد گرفته است. اولین بار عادل زمانی اسم برانكو را وارد نظرسنجی برنامه‌اش كرد كه پرسپولیس سخت‌ترین روزهای ممكن را پشت‌سر می‌گذاشت. در پایان هفته چهارم لیگ پانزدهم، سرخپوشان برای اولین بار در طول تاریخ‌شان قعرنشین شدند و شرایط عجیبی برای این باشگاه به‌وجود آمد. حتی شایعات رسمی در آن زمان از اخراج قریب‌الوقوع برانكو حكایت داشت. درست در همین مقطع فردوسی‌پور از بیننده‌های برنامه‌اش پرسید آیا برانكو قادر خواهد بود پرسپولیس را از بحران خارج كند یا نه؟ در نهایت هم حدود 59درصد شركت‌كنندگان در این نظرسنجی پشت مربی كروات ایستادند.

دومین نظرسنجی نود با حضور اسم برانكو در پایان لیگ پانزدهم برگزار شد و این مربی با وجود آنكه تیمش در روز آخر از دستیابی به‌عنوان قهرمانی محروم مانده بود، با 62درصد آرا بهترین مربی فصل گذشته فوتبال ایران لقب گرفت. جالب است كه عبدالله ویسی با وجود قهرمانی تیمش فقط 26درصد رای داشت! سومین و آخرین نظرسنجی هم دوشنبه همین هفته برگزار شد و برانكو با رای قاطع تقریبا 66درصدی برای دومین فصل متوالی از سوی مردم به‌عنوان بهترین مربی لیگ برتر ایران انتخاب شد. این در حالی است كه او در هیچ‌یك از دو بازی رفت و برگشت نتوانست تیم علیرضا منصوریان را شكست بدهد! به این ترتیب هواداران پرسپولیس نشان دادند از زمان قعرنشینی تا صدرنشینی، هیچ‌گاه اعتمادشان به ایوانكوویچ را از دست نداده‌اند.