خانه / بورس / صدور مجوز افزایش سرمایه 7 شرکت در آخرین روز‌های سال

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 4010 تاریخ چاپ:1395/12/28 بازدید:2666بار کد خبر: DEN-1095344

فارس: رئیس اداره نظارت برانتشار و ثبت اوراق بهادار سازمان بورس از صدور مجوز افزایش سرمایه برای 5 شرکت بورسی خبر داد و گفت: تا‌کنون با درخواست افزایش سرمایه شرکت‌های صنعتی پارس مینو، توسعه صنایع بهشهر، نصیر ماشین، سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، گروه فن آوا و سرمایه‌گذاری وثوق امین و زرین معدن آسیا موافقت شده است. غلامرضا ابوترابی افزود: هم اکنون بیانیه ثبت و مجوز افزایش 100 درصدی سرمایه شرکت صنعتی پارس مینو از مبلغ 63 میلیارد تومان به 126 میلیارد تومان مورد موافقت سازمان بورس قرار گرفته که از محل سود انباشته تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: سازمان بورس همچنین با افزایش سرمایه 5/ 17 درصدی شرکت توسعه صنایع بهشهر به مبلغ 122 میلیارد و 899 میلیون و 760 هزار تومان از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی موافقت کرد که به منظور شرکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر یا تحصیل دارایی‌های سرمایه‌ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به گفته این مقام مسوول سازمان بورس با افزایش سرمایه 4 میلیارد تومانی شرکت نصیر ماشین معادل 46 درصد سرمایه نیز موافقت کرده که نیمی از آن از محل سود انباشته و مابقی از محل آْورده نقدی سهامداران تامین خواهد شد.

ابوترابی به صدور مجوز افزایش سرمایه برای سه شرکت دیگر نیز اشاره کرد و افزود: سازمان بورس با درخواست افزایش 25 درصدی شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه از محل مطالبات و آورده نقدی نیز موافقت کرده است. به این ترتیب این شرکت می‌تواند سرمایه خود را از 160 میلیارد تومان به 200 میلیارد تومان به منظور صرف در مخارج سرمایه‌گذاری در دست اجرا و جبران مخارج سرمایه‌گذاری‌های انجام شده از طریق پذیره‌نویسی سهام جدید معادل 40 میلیارد تومان در مدت زمان قانونی افزایش دهد.